
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi81 kcalFedt5 gSukker3,4 gProtein4,8 g
| Energi | 337 kJ / 81 kcal |
|---|---|
| Fedt | 5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 3,2 g |
| Kulhydrat | 3,4 g |
| - heraf sukkerarter | 3,4 g |
| Protein | 4,8 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 57,8%
- Kulhydrat
- 17,5%
- Protein
- 24,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Syrnet mælk 5% fedt. MÆLK 5% fedt, MÆLKESYREKULTUR. Homogeniseret, pasteuriseret.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Fraiche 5% · Nemlig250 g15,25 kr61,00 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- CHEASY FRAICHE 5% · REMA 1000250 g10,95 kr43,80 kr/kg
- Fraiche 5% fedt · Netto250 g11,75 kr47,00 kr/kg
- Fraiche 5% fedt · Bilka250 g14,25 kr57,00 kr/kg
- Fraiche 5% fedt · Føtex250 g14,25 kr57,00 kr/kg
- COOP FRAICHE 6% · Brugsen500 g15,00 kr30,00 kr/kg
- Fraiche 5% 500 g, Cheasy · Løvbjerg500 g16,99 kr33,98 kr/kg
- CHEASY FRAICHE 5% · Løvbjerg500 g16,99 kr33,98 kr/kg
- CHEASY FRAICHE 5% · Løvbjerg500 g16,99 kr33,98 kr/kg
- Fraiche 5% 250 g, Cheasy · Wolt Market250 g17,95 kr71,80 kr/kg
- Fraiche 5% · Nemlig500 g21,90 kr43,80 kr/kg
- Fraiche 5% 500 g, Cheasy · Wolt Market500 g23,95 kr47,90 kr/kg
- Cheasy Fraiche 5% · Spar500 g24,95 kr49,90 kr/kg
- Cheasy Fraiche 5% · MENY500 g26,50 kr53,00 kr/kg
- Cheasy Fraiche 5% · Min Købmand500 g26,50 kr53,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Fraiche 5% hos Nemlig koster 15.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. januar 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 253 dage. Gennemsnitsprisen for Fraiche 5% hos Nemlig er 14.46 kr og varierer fra 9.95 kr til 15.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 253 dage har Goma registreret prisdata for Fraiche 5% hos Nemlig i 253 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 253 prisregistreringer har Fraiche 5% aldrig været markeret som tilbud hos Nemlig.
Fraiche 5% kan købes hos Nemlig til 15 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 14 alternativer tilgængelige på tværs af 11 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.