Føtex
Royal Greenland
Grønlandske rejer i lage
125 g
200,00 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi71 kcalFedt0,9 gSukker0 gProtein15 g
| Energi | 302 kJ / 71 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,9 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,2 g |
| Kulhydrat | 0,8 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 15 g |
| Salt | 1,4 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 11,4%
- Kulhydrat
- 4,5%
- Protein
- 84,2%
IngredienserVis mereVis mindre
Rejer (KREBSDYR)(Pandalus borealis) fanget i det nordvestlige Atlanterhav, vand, havsalt, surhedsregulerende midler (E330, E262), konserverings midler (E211, E202), stabilisator (E415, E410).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Grønlandske rejer i lage · Føtex125 g25,00 kr200,00 kr/kg
- Grønlandske rejer i lage · Bilka125 g35,00 kr280,00 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Rejer fra Nordatlanten i lage · Føtex80 g15,00 kr187,50 kr/kg
- Rejer fra Nordatlanten i lage · Bilka80 g18,95 kr236,88 kr/kg
- Rejer fra Nordatlanten i lage · Netto80 g18,95 kr236,88 kr/kg
- COOP REJER I LAGE 330/170 G · 365discount170 g20,00 kr117,65 kr/kg
- REJER I LAGE · REMA 1000170 g31,95 kr187,94 kr/kg
- Rejer i lage · Nemlig340 g31,95 kr93,97 kr/kg
- Rejer i lage · Bilka90 g32,95 kr366,11 kr/kg
- Rejer i lage · Føtex90 g32,95 kr366,11 kr/kg
- REJER I LAGE · REMA 1000200 g33,95 kr169,75 kr/kg
- Grønlandsrejer i lage · Bilka170 g34,00 kr200,00 kr/kg
- Grønlandsrejer i lage · Føtex170 g34,00 kr200,00 kr/kg
- Rejer i lage · Bilka200 g34,95 kr174,75 kr/kg
- Rejer i lage · Føtex200 g34,95 kr174,75 kr/kg
- Rejer i lage · Netto200 g34,95 kr174,75 kr/kg
- Grønlandske rejer i lage 200g · Føtex200 g35,00 kr175,00 kr/kg
- Grønlandske rejer i lage 200g · Bilka200 g39,00 kr195,00 kr/kg
- Gestus Rejer Lage Xl 170/ · Spar340 g39,00 kr114,71 kr/kg
- Vannameirejer øko · Netto150 g43,00 kr286,67 kr/kg
- Kutter-Rejer i lage (XL) · Nemlig230 g44,95 kr195,43 kr/kg
- Kutter-Rejer i lage (XL) · Nemlig450 g45,00 kr100,00 kr/kg
- Rejer i lage · Netto0.3 kg49,00 kr163,33 kr/kg
- Salatrejer i lage · Nemlig390 g49,95 kr128,08 kr/kg
- Gestus Rejer Lage Xl 170/ · MENY340 g52,95 kr155,74 kr/kg
- Grønlandske rejer i lage · Bilka230 g55,00 kr239,13 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Grønlandske rejer i lage hos Føtex koster 25.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 23. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 435 dage. Gennemsnitsprisen for Grønlandske rejer i lage hos Føtex er 32.46 kr og varierer fra 25.00 kr til 39.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 435 dage har Goma registreret prisdata for Grønlandske rejer i lage hos Føtex i 405 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 93% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Grønlandske rejer i lage været markeret som tilbud 24 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 7% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 435 dage kan vi se følgende mønstre: Grønlandske rejer i lage har været på tilbud hos Føtex i april, august og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 5 dage. Der går typisk 60 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 34 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.