Føtex
Neutral
Shampoo parfumefri
250 ml
Tilbuddet udløber torsdag
72,00 kr/liter
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
INGREDIENTS: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Benzoate, Lactic Acid, Citric Acid.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Shampoo parfumefri · Føtex250 ml18,00 kr72,00 kr/liter
- Neutral Shampoo 250 Ml · Spar250 ml18,00 kr72,00 kr/liter
- Shampoo parfumefri · Netto250 ml21,00 kr84,00 kr/liter
- SHAMPOO · REMA 1000250 ml23,95 kr95,80 kr/liter
- Shampoo (normalt hår) · Nemlig0.25 l23,95 kr95,80 kr/liter
- Shampoo parfumefri · Bilka250 ml24,17 kr96,68 kr/liter
- Shampoo normal, Neutral · Wolt Market250 ml28,00 kr112,00 kr/liter
- Neutral Shampoo 250 Ml · MENY250 ml34,95 kr139,80 kr/liter
- Neutral Shampoo 250 Ml · Min Købmand250 ml35,95 kr143,80 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- First Price Shampoo · Spar500 ml7,65 kr15,30 kr/liter
- Shampoo (alle hårtyper) · Nemlig0.5 l9,95 kr19,90 kr/liter
- 100 % Volume shampoo · Bilka180 ml10,00 kr55,56 kr/liter
- 100 % Volume shampoo m. jasmin · Bilka180 ml10,00 kr55,56 kr/liter
- Shampoo og balsam · Bilka180 ml10,00 kr55,56 kr/liter
- 100 % Volume shampoo m. granatæble · Bilka180 ml10,00 kr55,56 kr/liter
- 100 % Volume shampoo m. aloe vera tørt hår · Bilka180 ml10,00 kr55,56 kr/liter
- Antiskælshampoo og -balsam · Bilka180 ml10,00 kr55,56 kr/liter
- 2-i-1 Aktive shampoo og shower gel · Bilka300 ml10,00 kr33,33 kr/liter
- 2-i-1 Energy shampoo og shower gel · Bilka300 ml10,00 kr33,33 kr/liter
- Shampoo og balsam · Bilka400 ml10,00 kr25,00 kr/liter
- Antiskælshampoo og -balsam · Bilka400 ml10,00 kr25,00 kr/liter
- 100 % Volume shampoo · Føtex180 ml10,00 kr55,56 kr/liter
- Shampoo og balsam · Føtex180 ml10,00 kr55,56 kr/liter
- 100 % Volume shampoo m. aloe vera tørt hår · Føtex180 ml10,00 kr55,56 kr/liter
- Antiskælshampoo og -balsam · Føtex180 ml10,00 kr55,56 kr/liter
- SHAMPOO · REMA 1000375 ml10,20 kr27,20 kr/liter
- 2-i-1 Aktive shampoo og shower gel · Føtex300 ml10,75 kr35,83 kr/liter
- 2-i-1 Pulse shampoo og shower gel · Føtex300 ml10,75 kr35,83 kr/liter
- Moisture shampoo m. risprotein · Bilka50 ml12,00 kr240,00 kr/liter
- Classic Clean shampoo · Bilka250 ml12,00 kr48,00 kr/liter
- Moisture shampoo m. risprotein · Føtex50 ml12,00 kr240,00 kr/liter
- Shampoo · Netto375 ml12,20 kr32,53 kr/liter
- Shampoo · Bilka375 ml12,25 kr32,67 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Shampoo parfumefri hos Føtex koster typisk 22.00 kr, men er lige nu på tilbud til 18.00 kr, hvilket giver en besparelse på 18%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 5. december 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 301 dage. Gennemsnitsprisen for Shampoo parfumefri hos Føtex er 22.35 kr og varierer fra 15.00 kr til 32.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 301 dage har Goma registreret prisdata for Shampoo parfumefri hos Føtex i 301 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 301 prisregistreringer har Shampoo parfumefri været markeret som tilbud 86 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 29% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 301 dage kan vi se følgende mønstre: Shampoo parfumefri har været på tilbud hos Føtex i januar, februar, marts, april, maj, juli, august, september og oktober. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 13 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 7 dage og forventes at slutte om 7 dage (torsdag). Der går typisk 33 dage mellem hver tilbudsperiode. Shampoo parfumefri er ofte på tilbud (29% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.