Føtex
Harboe
Exotic sukkerfri
2 l
4,25 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi3 kcalFedt0 gSukker0,4 gProtein0,5 g
| Energi | 12 kJ / 3 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,4 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 50%
- Protein
- 50%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, appelsinjuice fra koncentrat (4%), kulsyre, syre (citronsyre), aroma, surhedsregulerende middel (natriumcitrater), farver (E 163, E 120), sødestoffer (cyclamater, acesulfamkalium, sucralose), konserveringsmiddel (kaliumsorbat), antioxidant (ascorbinsyre), stabilisator (E 466).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- HARBOE EXOTIC NUL SUKKER 2 L PET · 365discount2 l3,65 kr1,83 kr/liter
- Exotic sukkerfri · Føtex2 l8,50 kr4,25 kr/liter
- Exotic sukkerfri · Bilka2 l8,50 kr4,25 kr/liter
- Harbø Exotic Nul Sukker · MENY200 cl9,95 kr4,98 kr/liter
- Harboe Exotic Nul Sukker · Min Købmand200 cl11,95 kr5,98 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- EXOTIC NUL SUKKER · REMA 100033 cl3,42 kr10,36 kr/liter
- Harboe Exotic Nul Sukker · Løvbjerg2 l6,99 kr3,50 kr/liter
- Faxe Kondi Eksotisk 0 kalorier · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Faxe Kondi Eksotisk 0 kalorier · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Faxe Kondi Eksotisk 0 Kal · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- Fanta Exotic Zero · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Faxe Kondi Eksotisk 0 Kal · Spar150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- Faxe Kondi Eksotisk 0 · Nemlig1.5 l16,00 kr10,67 kr/liter
- Faxe Kondi Eksotisk 0 kalorier · Bilka1.5 l17,00 kr11,33 kr/liter
- Fanta Exotic Zero Sugar · Min Købmand150 cl17,00 kr11,33 kr/liter
- Fanta Exotic Zero · Bilka1.5 l19,50 kr13,00 kr/liter
- Faxe Kondi Eksotisk 0 kalorier · Netto0.5 l19,95 kr39,90 kr/liter
- Faxe Kondi Eksotisk 0 kalorier · Bilka0.5 l20,25 kr40,50 kr/liter
- Faxe Kondi Eksotisk 0 kalorier · Føtex0.5 l20,25 kr40,50 kr/liter
- Faxe Kondi Eksotisk 0 Kal · MENY50 cl20,95 kr41,90 kr/liter
- Faxe Kondi Eksotisk 0 kalorier · Føtex1.5 l21,50 kr14,33 kr/liter
- Fanta Exotic Zero Sugar · MENY150 cl21,95 kr14,63 kr/liter
- Faxe Kondi Eksotisk 0 Kal · Min Købmand150 cl21,95 kr14,63 kr/liter
- Faxe Kondi Eksotisk 0 kalorier 1,5 l · Wolt Market1.5 l22,50 kr15,00 kr/liter
- Faxe Kondi Eksotisk 0 (dåse) · Nemlig1.98 l44,95 kr22,70 kr/liter
- Faxe K Eksotisk 0 Kal.6-pk · MENY198 cl49,95 kr25,23 kr/liter
- Exotic NUL sukker (dåse) · Nemlig5.94 l61,56 kr10,36 kr/liter
- Faxe Kondi eksotisk 0 kalorier · Føtex7.92 l75,00 kr9,47 kr/liter
- Faxe Kondi Eksotisk 0 (dåse) · Nemlig7.92 l98,00 kr12,37 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Exotic sukkerfri hos Føtex koster 8.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 18. november 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 317 dage. Gennemsnitsprisen for Exotic sukkerfri hos Føtex er 8.50 kr og varierer fra 8.50 kr til 8.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 317 dage har Goma registreret prisdata for Exotic sukkerfri hos Føtex i 313 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 313 prisregistreringer har Exotic sukkerfri aldrig været markeret som tilbud hos Føtex.
Exotic sukkerfri kan købes hos Føtex til 9 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 28 alternativer tilgængelige på tværs af 11 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.