Føtex
Faxe Kondi
Faxe Kondi eksotisk 0 kalorier
7.92 l
Tilbuddet udløber torsdag
9,47 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi2 kcalFedt0 gSukker0,1 gProtein0 g
| Energi | 9 kJ / 2 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 0,2 g |
| - heraf sukkerarter | 0,1 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, kuldioxid, æblejuice fra koncentrat, syre (E330), surhedsregulerende middel (E331), sødestoffer (aspartam, natriumcyclamat, acesulfam K), stabilisatorer (E414, E444, E445), konserveringsmidler (E202, E211), sort gulerodskoncentrat, saflorkoncentrat, naturlig aroma. Indeholder sødestoffer. Indeholder en phenylalaninkilde.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Faxe Kondi eksotisk 0 kalorier · Føtex7.92 l75,00 kr9,47 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- EXOTIC NUL SUKKER · REMA 100033 cl3,42 kr10,36 kr/liter
- HARBOE EXOTIC NUL SUKKER 2 L PET · 365discount2 l3,65 kr1,83 kr/liter
- Harboe Exotic Nul Sukker · Løvbjerg2 l6,99 kr3,50 kr/liter
- Faxe Kondi Eksotisk 0 kalorier · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Faxe Kondi Eksotisk 0 kalorier · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Exotic sukkerfri · Bilka2 l8,50 kr4,25 kr/liter
- Exotic sukkerfri · Føtex2 l8,50 kr4,25 kr/liter
- Harbø Exotic Nul Sukker · MENY200 cl9,95 kr4,98 kr/liter
- Faxe Kondi Eksotisk 0 Kal · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- Fanta Exotic Zero · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Faxe Kondi Eksotisk 0 Kal · Spar150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- Harboe Exotic Nul Sukker · Min Købmand200 cl11,95 kr5,98 kr/liter
- Faxe Kondi Eksotisk 0 · Nemlig1.5 l16,00 kr10,67 kr/liter
- Faxe Kondi Eksotisk 0 kalorier · Bilka1.5 l17,00 kr11,33 kr/liter
- Fanta Exotic Zero Sugar · Min Købmand150 cl17,00 kr11,33 kr/liter
- Fanta Exotic Zero · Bilka1.5 l19,50 kr13,00 kr/liter
- Faxe Kondi Eksotisk 0 kalorier · Netto0.5 l19,95 kr39,90 kr/liter
- Faxe Kondi Eksotisk 0 kalorier · Bilka0.5 l20,25 kr40,50 kr/liter
- Faxe Kondi Eksotisk 0 kalorier · Føtex0.5 l20,25 kr40,50 kr/liter
- Faxe Kondi Eksotisk 0 Kal · MENY50 cl20,95 kr41,90 kr/liter
- Faxe Kondi Eksotisk 0 kalorier · Føtex1.5 l21,50 kr14,33 kr/liter
- Fanta Exotic Zero Sugar · MENY150 cl21,95 kr14,63 kr/liter
- Faxe Kondi Eksotisk 0 Kal · Min Købmand150 cl21,95 kr14,63 kr/liter
- Faxe Kondi Eksotisk 0 kalorier 1,5 l · Wolt Market1.5 l22,50 kr15,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Faxe Kondi eksotisk 0 kalorier hos Føtex koster typisk 109.95 kr, men er lige nu på tilbud til 75.00 kr, hvilket giver en besparelse på 32%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 15. april 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 169 dage. Gennemsnitsprisen for Faxe Kondi eksotisk 0 kalorier hos Føtex er 97.48 kr og varierer fra 75.00 kr til 109.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 169 dage har Goma registreret prisdata for Faxe Kondi eksotisk 0 kalorier hos Føtex i 110 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 65% af tiden. Ud af de 110 prisregistreringer har Faxe Kondi eksotisk 0 kalorier været markeret som tilbud 67 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 61% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 169 dage kan vi se følgende mønstre: Faxe Kondi eksotisk 0 kalorier har været på tilbud hos Føtex i april, maj, juni, juli og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 26 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 6 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 24 dage mellem hver tilbudsperiode. Faxe Kondi eksotisk 0 kalorier er ofte på tilbud (61% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.