Føtex
LU
Kiks m. mørk chokoladeovertræk
150 g
193,00 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi502 kcalFedt25 gSukker36 gProtein6,4 g
| Energi | 2.101 kJ / 502 kcal |
|---|---|
| Fedt | 25 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 16 g |
| Kulhydrat | 61 g |
| - heraf sukkerarter | 36 g |
| Kostfibre | 4,4 g |
| Protein | 6,4 g |
| Salt | 0,6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 45,5%
- Kulhydrat
- 49,3%
- Protein
- 5,2%
IngredienserVis mereVis mindre
Mørk chokolade 48% (sukker, kakaomasse, kakaosmør, SMØROLIE/MELKEFETT, SKUMMETMÆLKSPULVER, laktose (MÆLK/MELKE), emulgator, (SOJALECITIN), aroma (vanillin), HVEDEMEL, sukker, SMØROLIE/MELKEFETT 7.6%, SKUMMETMÆLKSPULVER, hævemidler (ammoniumhydrogencarbonat, natriumhydrogencarbonat, dinatriumdiphosphat), salt, surhedsregulerende middel (citronsyre). Kan indeholde nødder.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kiks m. chokoladeovertræk · Bilka150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- Kiks m. mørk chokoladeovertræk · Bilka150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- LU PETIT LYS 150 G MONDELEZ · Brugsen150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- Cafe Au Lu Petit Mælk · Min Købmand150 g18,00 kr120,00 kr/kg
- Lu Petit Mørk · Min Købmand150 g18,00 kr120,00 kr/kg
- Kiks m. mørk chokoladeovertræk · Føtex150 g28,95 kr193,00 kr/kg
- Kiks m. chokoladeovertræk · Føtex150 g28,95 kr193,00 kr/kg
- Lu Petit Lys · Spar150 g29,95 kr199,67 kr/kg
- Lu Petit Mørk · Spar150 g29,95 kr199,67 kr/kg
- Lu Petit Lys · MENY150 g30,07 kr200,47 kr/kg
- Lu Petit Mørk · MENY150 g30,07 kr200,47 kr/kg
- Petit Écolier kiks m. mørk chokolade, LU · Wolt Market150 g32,95 kr219,67 kr/kg
- Petit Ècolier kiks m. mælkechokolade, LU · Wolt Market150 g33,50 kr223,33 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Saltkiks · Netto100 g4,55 kr45,50 kr/kg
- Chokoladekiks · Netto30 g5,00 kr166,67 kr/kg
- Saltkiks · Bilka100 g5,01 kr50,10 kr/kg
- Saltkiks · Føtex100 g5,01 kr50,10 kr/kg
- TUC kiks · Føtex100 g8,00 kr80,00 kr/kg
- TUC kiks m. sour cream & onion · Føtex100 g8,00 kr80,00 kr/kg
- Kiks m. karamelfyld og chokoladeovertræk · Føtex120 g11,00 kr91,67 kr/kg
- Chokoladekiks m. saltkaramel · Føtex120 g11,00 kr91,67 kr/kg
- Smørbagte kiks · Føtex125 g11,00 kr88,00 kr/kg
- TUC kiks m. sour cream & onion · Bilka100 g11,50 kr115,00 kr/kg
- TUC kiks m. paprika · Bilka100 g12,00 kr120,00 kr/kg
- Saltkiks · Føtex300 g12,50 kr41,67 kr/kg
- Oreo · Løvbjerg154 g13,99 kr90,84 kr/kg
- Oreo Cookies Rulle · Løvbjerg154 g13,99 kr90,84 kr/kg
- Kiks m. mælkechokolade · Bilka80 g14,00 kr175,00 kr/kg
- Oreo Mini · Føtex114 g14,00 kr122,81 kr/kg
- Oreo BTS · Føtex157 g14,00 kr89,17 kr/kg
- Oreo Original · Føtex154 g14,00 kr90,91 kr/kg
- COOP BISCUIT DINO 120 G · Kvickly120 g14,00 kr116,67 kr/kg
- Kiks m. havsalt · Bilka175 g14,16 kr80,91 kr/kg
- Kiks m. havsalt · Føtex175 g14,16 kr80,91 kr/kg
- Smørbagte kiks · Bilka125 g14,20 kr113,60 kr/kg
- TUC kiks · Bilka100 g14,75 kr147,50 kr/kg
- Kiks m. hasselnøddecreme · Bilka175 g15,00 kr85,71 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kiks m. mørk chokoladeovertræk hos Føtex koster 28.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 517 dage. Gennemsnitsprisen for Kiks m. mørk chokoladeovertræk hos Føtex er 23.78 kr og varierer fra 12.00 kr til 29.71 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 517 dage har Goma registreret prisdata for Kiks m. mørk chokoladeovertræk hos Føtex i 497 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 96% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Kiks m. mørk chokoladeovertræk været markeret som tilbud 74 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 20% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 517 dage kan vi se følgende mønstre: Kiks m. mørk chokoladeovertræk har været på tilbud hos Føtex i februar, marts, april, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 9 dage. Der går typisk 38 dage mellem hver tilbudsperiode. Kiks m. mørk chokoladeovertræk er ofte på tilbud (20% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 15 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.