
Min Købmand
Mondelez Danmark
Cafe Au Lu Petit Mælk
150 g
Tilbuddet udløber i dag
120,00 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi500 kcalFedt23 gSukker39 gProtein6,8 g
| Energi | 2.095 kJ / 500 kcal |
|---|---|
| Fedt | 23 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 15 g |
| Kulhydrat | 64 g |
| - heraf sukkerarter | 39 g |
| Kostfibre | 2,6 g |
| Protein | 6,8 g |
| Salt | 0,6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 42,2%
- Kulhydrat
- 52,2%
- Protein
- 5,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: MÆLKECHOKOLADE 48% [sukker, kakaosmør, kakaomasse, SKUMMETMÆLKSPULVER, glucosesirup, SMØROLIE/MELKEFETT, emulgator (SOJALECITHIN), aroma (vanillin)], HVEDEMEL, sukker, SMØROLIE/MELKEFETT 7,6%, SKUMMETMÆLKSPULVER, hævemidler (ammoniumhydrogencarnonat, natriumhydrogencarbonat, dinatriumdiphosphat), salt, surhedsrefulerende middel (citronsyre). KAN INDEHOLDE NØDDER.
Allergener
Mælk, Soya, Nødder, Hvede (glutenholdigt korn), Glutenholdigt korn
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kiks m. chokoladeovertræk · Bilka150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- Kiks m. mørk chokoladeovertræk · Bilka150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- LU PETIT LYS 150 G MONDELEZ · Brugsen150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- Cafe Au Lu Petit Mælk · Min Købmand150 g18,00 kr120,00 kr/kg
- Kiks m. chokoladeovertræk · Føtex150 g28,95 kr193,00 kr/kg
- Kiks m. mørk chokoladeovertræk · Føtex150 g28,95 kr193,00 kr/kg
- Lu Petit Lys · Spar150 g29,95 kr199,67 kr/kg
- Lu Petit Lys · MENY150 g30,07 kr200,47 kr/kg
- Petit Ècolier kiks m. mælkechokolade, LU · Wolt Market150 g33,50 kr223,33 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Chokoladekiks m. saltkaramel · Løvbjerg120 g10,00 kr83,33 kr/kg
- PRINCE CHOKO 300G KRAFT · Brugsen300 g15,00 kr50,00 kr/kg
- Kiks m. chokocreme · Bilka300 g16,00 kr53,33 kr/kg
- Lu Prince Choco · Min Købmand300 g18,00 kr60,00 kr/kg
- Dc Happies Chokolade Kage · Spar240 g20,00 kr83,33 kr/kg
- LU PRINCE · REMA 1000300 g23,50 kr78,33 kr/kg
- Kiks m. chokocreme · Netto300 g24,95 kr83,17 kr/kg
- Kiks m. chokocreme · Føtex300 g25,85 kr86,17 kr/kg
- Lu Prince Choco · Spar300 g25,95 kr86,50 kr/kg
- Chokoladekiks, Prince · Wolt Market300 g25,95 kr86,50 kr/kg
- Lu Prince Choco · MENY300 g28,95 kr96,50 kr/kg
- Marabou Choco Moment Mælk · MENY36,95 kr
- Chokoladekiks mini · Føtex106 g40,24 kr379,62 kr/kg
- Chokoladekiks · Bilka224 g40,38 kr180,27 kr/kg
- Chokoladekiks · Føtex224 g40,38 kr180,27 kr/kg
- Chokoladekiks · Føtex336 g55,00 kr163,69 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Cafe Au Lu Petit Mælk hos Min Købmand koster typisk 31.95 kr, men er lige nu på tilbud til 18.00 kr, hvilket giver en besparelse på 44%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 2. maj 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 153 dage. Gennemsnitsprisen for Cafe Au Lu Petit Mælk hos Min Købmand er 27.94 kr og varierer fra 14.00 kr til 31.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 153 dage har Goma registreret prisdata for Cafe Au Lu Petit Mælk hos Min Købmand i 142 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 93% af tiden. Ud af de 142 prisregistreringer har Cafe Au Lu Petit Mælk været markeret som tilbud 24 dage hos Min Købmand, hvilket betyder, at varen er på tilbud 17% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 153 dage kan vi se følgende mønstre: Cafe Au Lu Petit Mælk har været på tilbud hos Min Købmand i juli, august, september og oktober. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 7 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 22 dage mellem hver tilbudsperiode.