Føtex
LU
Kiks m. chokocreme
300 g
86,17 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi467 kcalFedt17 gSukker32 gProtein6,3 g
| Energi | 1.962 kJ / 467 kcal |
|---|---|
| Fedt | 17 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 5,6 g |
| Kulhydrat | 69 g |
| - heraf sukkerarter | 32 g |
| Kostfibre | 4 g |
| Protein | 6,3 g |
| Salt | 0,5 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 33,7%
- Kulhydrat
- 60,8%
- Protein
- 5,5%
IngredienserVis mereVis mindre
KORN 50%(HVEDEMEL/VETEMJÖL 34,8%, FULDKORNSHVEDEMEL/-VETEMJÖL 15,2%), sukker, vegetabilske olier/oljor (palme, raps), fedtfattig/fedtreducerad kakao 4,5%, glucosesirup, HVEDESTIVELSE/VETESTÄRKELSE, hævemidler/bakpulver (ammoniumcarbonater, natriumcarbonater), emulgator/emulgeringsmedel (SOJALECITHINER), salt, SKUMMETMÆLKS-/SKUMMMJÖLKSPULVER, VALLE-/VASSLE-/myseprodukt (MÆLK/MJÖLK), aromaer. KAN INDEHOLDE ÆG/ÄGG
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- PRINCE CHOKO 300G KRAFT · Brugsen300 g15,00 kr50,00 kr/kg
- Kiks m. chokocreme · Bilka300 g16,00 kr53,33 kr/kg
- Lu Prince Choco · Min Købmand300 g18,00 kr60,00 kr/kg
- LU PRINCE · REMA 1000300 g23,50 kr78,33 kr/kg
- Kiks m. chokocreme · Netto300 g24,95 kr83,17 kr/kg
- Kiks m. chokocreme · Føtex300 g25,85 kr86,17 kr/kg
- Lu Prince Choco · Spar300 g25,95 kr86,50 kr/kg
- Chokoladekiks, Prince · Wolt Market300 g25,95 kr86,50 kr/kg
- Kiks m. kakaocremefyld · Nemlig300 g27,25 kr90,83 kr/kg
- Lu Prince Choco · MENY300 g28,95 kr96,50 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Chokoladekiks m. saltkaramel · Løvbjerg120 g10,00 kr83,33 kr/kg
- Kiks m. chokoladeovertræk · Bilka150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- LU PETIT LYS 150 G MONDELEZ · Brugsen150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- Cafe Au Lu Petit Mælk · Min Købmand150 g18,00 kr120,00 kr/kg
- Dc Happies Chokolade Kage · Spar240 g20,00 kr83,33 kr/kg
- Kiks m. chokoladeovertræk · Føtex150 g28,95 kr193,00 kr/kg
- Lu Petit Lys · Spar150 g29,95 kr199,67 kr/kg
- Lu Petit Lys · MENY150 g30,07 kr200,47 kr/kg
- Petit Ècolier kiks m. mælkechokolade, LU · Wolt Market150 g33,50 kr223,33 kr/kg
- Marabou Choco Moment Mælk · MENY36,95 kr
- Chokoladekiks mini · Føtex106 g40,24 kr379,62 kr/kg
- Chokoladekiks · Bilka224 g40,38 kr180,27 kr/kg
- Chokoladekiks · Føtex224 g40,38 kr180,27 kr/kg
- Chokoladekiks · Føtex336 g55,00 kr163,69 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kiks m. chokocreme hos Føtex koster 25.85 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 517 dage. Gennemsnitsprisen for Kiks m. chokocreme hos Føtex er 20.21 kr og varierer fra 15.00 kr til 27.14 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 517 dage har Goma registreret prisdata for Kiks m. chokocreme hos Føtex i 514 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Kiks m. chokocreme været markeret som tilbud 101 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 28% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 517 dage kan vi se følgende mønstre: Kiks m. chokocreme har været på tilbud hos Føtex i februar, marts, april, maj, juni, juli, august, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 11 dage. Der går typisk 20 dage mellem hver tilbudsperiode. Kiks m. chokocreme er ofte på tilbud (28% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 50 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.