Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi2.245 kJFedt31 gSukker43 gProtein6,7 g
| Energi | 2.245 kJ |
|---|---|
| Fedt | 31 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 17,5 g |
| Kulhydrat | 56 g |
| - heraf sukkerarter | 43 g |
| Protein | 6,7 g |
| Salt | 0,5 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 52,7%
- Kulhydrat
- 42,3%
- Protein
- 5,1%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: MÆLKECHOKOLADE 60% (sukker, kakaosmør, kakaomasse, SKUMMETMÆLKSPULVER, vallepulver (MÆLK), MÆLKEFEDT, emulgator (SOJALECITHIN), aroma (vanillin)), HVEDEMEL, vegetabilsk fedtstof og olie (palme, raps, kokosnød), sukker, vallepulver (MÆLK), fedtfattig kakao 2 %, emulgator (SOJALECITHIN), hævemiddel (natriumhydrogencarbonat), salt, aroma. Kan indeholde æg, nødder.
Allergener
Glutenholdigt korn, Æg, Soya, Mælk, Nødder, Hvede (glutenholdigt korn)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Marabou Choco Moment Mælk · MENY36,95 kr
Lignende varer og andre varianter
- Chokoladekiks m. saltkaramel · Løvbjerg120 g10,00 kr83,33 kr/kg
- Kiks m. chokoladeovertræk · Bilka150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- LU PETIT LYS 150 G MONDELEZ · Brugsen150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- PRINCE CHOKO 300G KRAFT · Brugsen300 g15,00 kr50,00 kr/kg
- Kiks m. chokocreme · Bilka300 g16,00 kr53,33 kr/kg
- Cafe Au Lu Petit Mælk · Min Købmand150 g18,00 kr120,00 kr/kg
- Lu Prince Choco · Min Købmand300 g18,00 kr60,00 kr/kg
- Dc Happies Chokolade Kage · Spar240 g20,00 kr83,33 kr/kg
- LU PRINCE · REMA 1000300 g23,50 kr78,33 kr/kg
- Kiks m. chokocreme · Netto300 g24,95 kr83,17 kr/kg
- Kiks m. chokocreme · Føtex300 g25,85 kr86,17 kr/kg
- Lu Prince Choco · Spar300 g25,95 kr86,50 kr/kg
- Chokoladekiks, Prince · Wolt Market300 g25,95 kr86,50 kr/kg
- Kiks m. chokoladeovertræk · Føtex150 g28,95 kr193,00 kr/kg
- Lu Prince Choco · MENY300 g28,95 kr96,50 kr/kg
- Lu Petit Lys · Spar150 g29,95 kr199,67 kr/kg
- Lu Petit Lys · MENY150 g30,07 kr200,47 kr/kg
- Petit Ècolier kiks m. mælkechokolade, LU · Wolt Market150 g33,50 kr223,33 kr/kg
- Chokoladekiks mini · Føtex106 g40,24 kr379,62 kr/kg
- Chokoladekiks · Bilka224 g40,38 kr180,27 kr/kg
- Chokoladekiks · Føtex224 g40,38 kr180,27 kr/kg
- Chokoladekiks · Føtex336 g55,00 kr163,69 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Marabou Choco Moment Mælk hos MENY koster 36.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 6. juli 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 88 dage. Gennemsnitsprisen for Marabou Choco Moment Mælk hos MENY er 36.95 kr og varierer fra 36.95 kr til 36.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 88 dage har Goma registreret prisdata for Marabou Choco Moment Mælk hos MENY i 7 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 8% af tiden.
Marabou Choco Moment Mælk kan købes hos MENY til 37 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 22 alternativer tilgængelige på tværs af 10 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.