
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi1.814 kJFedt22 gSukker36 gProtein4,2 g
| Energi | 1.814 kJ |
|---|---|
| Fedt | 22 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 7 g |
| Kulhydrat | 56 g |
| - heraf sukkerarter | 36 g |
| Protein | 4,2 g |
| Salt | 0,6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 45,1%
- Kulhydrat
- 51%
- Protein
- 3,8%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: sukker, HVEDEMEL, rapsolie, ÆG, palmefedtstof, fugtighedsbevarende middel: glycerol; fedtfattigt kakaopulver (3%), glukose-fruktosesirup, stivelse (indeholder HVEDE), modificeret stivelse, emulgatorer: mono- og diglycerider af fedtsyrer, polyglycerolestere af fedtsyrer, lecithiner; kakaosmør, SØDMÆLKSPULVER, salt, hævemidler: diphosphater, natriumcarbonater; kakaomasse, vallepulver (MÆLK), naturlig aroma, surhedsregulerende middel: citronsyre; plantekoncentrater (tidsel, radise, alge, gulerod), frugtconcentrater (citron, æble, solbær), overfladebehandlingsmidler: bivoks hvid og gul, carnaubavoks; fortykningsmiddel: arabisk gummi. Dette produkt kan indeholde spor af HASSELNØD og MANDEL.
Allergener
Glutenholdigt korn, Hvede (glutenholdigt korn), Æg, Mælk, Nødder, Hasselnød, Mandler
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Dc Happies Chokolade Kage · Spar240 g20,00 kr83,33 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Chokoladekiks m. saltkaramel · Løvbjerg120 g10,00 kr83,33 kr/kg
- Kiks m. chokoladeovertræk · Bilka150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- LU PETIT LYS 150 G MONDELEZ · Brugsen150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- PRINCE CHOKO 300G KRAFT · Brugsen300 g15,00 kr50,00 kr/kg
- Kiks m. chokocreme · Bilka300 g16,00 kr53,33 kr/kg
- Cafe Au Lu Petit Mælk · Min Købmand150 g18,00 kr120,00 kr/kg
- Lu Prince Choco · Min Købmand300 g18,00 kr60,00 kr/kg
- LU PRINCE · REMA 1000300 g23,50 kr78,33 kr/kg
- Kiks m. chokocreme · Netto300 g24,95 kr83,17 kr/kg
- Kiks m. chokocreme · Føtex300 g25,85 kr86,17 kr/kg
- Lu Prince Choco · Spar300 g25,95 kr86,50 kr/kg
- Chokoladekiks, Prince · Wolt Market300 g25,95 kr86,50 kr/kg
- Kiks m. chokoladeovertræk · Føtex150 g28,95 kr193,00 kr/kg
- Lu Prince Choco · MENY300 g28,95 kr96,50 kr/kg
- Lu Petit Lys · Spar150 g29,95 kr199,67 kr/kg
- Lu Petit Lys · MENY150 g30,07 kr200,47 kr/kg
- Petit Ècolier kiks m. mælkechokolade, LU · Wolt Market150 g33,50 kr223,33 kr/kg
- Marabou Choco Moment Mælk · MENY36,95 kr
- Chokoladekiks mini · Føtex106 g40,24 kr379,62 kr/kg
- Chokoladekiks · Bilka224 g40,38 kr180,27 kr/kg
- Chokoladekiks · Føtex224 g40,38 kr180,27 kr/kg
- Chokoladekiks · Føtex336 g55,00 kr163,69 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Dc Happies Chokolade Kage hos Spar koster 20.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 14. august 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 49 dage. Gennemsnitsprisen for Dc Happies Chokolade Kage hos Spar er 23.74 kr og varierer fra 20.00 kr til 32.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 49 dage har Goma registreret prisdata for Dc Happies Chokolade Kage hos Spar i 49 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 49 prisregistreringer har Dc Happies Chokolade Kage været markeret som tilbud 7 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 14% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 49 dage kan vi se følgende mønstre: Dc Happies Chokolade Kage har været på tilbud hos Spar i august. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Det er 43 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar.