
Min Købmand
Mondelez Danmark
Lu Prince Choco
300 g
Tilbuddet udløber i dag
60,00 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi467 kcalFedt17 gSukker32 gProtein6,3 g
| Energi | 1.962 kJ / 467 kcal |
|---|---|
| Fedt | 17 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 5,6 g |
| Kulhydrat | 69 g |
| - heraf sukkerarter | 32 g |
| Kostfibre | 4 g |
| Protein | 6,3 g |
| Salt | 0,5 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 33,7%
- Kulhydrat
- 60,8%
- Protein
- 5,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Korn 50%(HVEDEMEL/VETEMJÖL 34,8%, FULDKORNSHVEDEMEL/-VETEMJÖL 15,2%), sukker, vegetabilske olier/oljor (palme, raps), fedtfattig/fedtreducerad kakao 4,5%, glucosesirup, HVEDESTIVELSE/VETESTÄRKELSE, hævemidler/bakpulver (ammoniumcarbonater, natriumcarbonater), emulgator/emulgeringsmedel (SOJALECITHINER), salt, SKUMMETMÆLKS-/SKUMMMJÖLKSPULVER, valle-/vassle-/myseprodukt (MÆLK/MJÖLK), aromaer. KAN INDEHOLDE ÆG/ÄGG
Allergener
Soya, Æg, Hvede (glutenholdigt korn), Mælk, Glutenholdigt korn
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- PRINCE CHOKO 300G KRAFT · Brugsen300 g15,00 kr50,00 kr/kg
- Kiks m. chokocreme · Bilka300 g16,00 kr53,33 kr/kg
- Lu Prince Choco · Min Købmand300 g18,00 kr60,00 kr/kg
- LU PRINCE · REMA 1000300 g23,50 kr78,33 kr/kg
- Kiks m. chokocreme · Netto300 g24,95 kr83,17 kr/kg
- Kiks m. chokocreme · Føtex300 g25,85 kr86,17 kr/kg
- Lu Prince Choco · Spar300 g25,95 kr86,50 kr/kg
- Chokoladekiks, Prince · Wolt Market300 g25,95 kr86,50 kr/kg
- Kiks m. kakaocremefyld · Nemlig300 g27,25 kr90,83 kr/kg
- Lu Prince Choco · MENY300 g28,95 kr96,50 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Chokoladekiks m. saltkaramel · Løvbjerg120 g10,00 kr83,33 kr/kg
- Kiks m. chokoladeovertræk · Bilka150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- LU PETIT LYS 150 G MONDELEZ · Brugsen150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- Cafe Au Lu Petit Mælk · Min Købmand150 g18,00 kr120,00 kr/kg
- Dc Happies Chokolade Kage · Spar240 g20,00 kr83,33 kr/kg
- Kiks m. chokoladeovertræk · Føtex150 g28,95 kr193,00 kr/kg
- Lu Petit Lys · Spar150 g29,95 kr199,67 kr/kg
- Lu Petit Lys · MENY150 g30,07 kr200,47 kr/kg
- Petit Ècolier kiks m. mælkechokolade, LU · Wolt Market150 g33,50 kr223,33 kr/kg
- Marabou Choco Moment Mælk · MENY36,95 kr
- Chokoladekiks mini · Føtex106 g40,24 kr379,62 kr/kg
- Chokoladekiks · Bilka224 g40,38 kr180,27 kr/kg
- Chokoladekiks · Føtex224 g40,38 kr180,27 kr/kg
- Chokoladekiks · Føtex336 g55,00 kr163,69 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Lu Prince Choco hos Min Købmand koster typisk 29.50 kr, men er lige nu på tilbud til 18.00 kr, hvilket giver en besparelse på 39%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 2. maj 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 153 dage. Gennemsnitsprisen for Lu Prince Choco hos Min Købmand er 25.97 kr og varierer fra 14.00 kr til 29.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 153 dage har Goma registreret prisdata for Lu Prince Choco hos Min Købmand i 155 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 155 prisregistreringer har Lu Prince Choco været markeret som tilbud 24 dage hos Min Købmand, hvilket betyder, at varen er på tilbud 15% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 153 dage kan vi se følgende mønstre: Lu Prince Choco har været på tilbud hos Min Købmand i juli, august, september og oktober. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 7 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 22 dage mellem hver tilbudsperiode.