
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi500 kcalFedt23 gSukker39 gProtein6,8 g
| Energi | 2.095 kJ / 500 kcal |
|---|---|
| Fedt | 23 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 15 g |
| Kulhydrat | 64 g |
| - heraf sukkerarter | 39 g |
| Protein | 6,8 g |
| Salt | 0,6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 42,2%
- Kulhydrat
- 52,2%
- Protein
- 5,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: MÆLKECHOKOLADE 48% [sukker, kakaosmør, kakaomasse, SKUMMETMÆLKSPULVER, glucosesirup, SMØROLIE/MELKEFETT, emulgator (SOJALECITHIN), aroma (vanillin)], HVEDEMEL, sukker, SMØROLIE/MELKEFETT 7,6%, SKUMMETMÆLKSPULVER, hævemidler (ammoniumhydrogencarnonat, natriumhydrogencarbonat, dinatriumdiphosphat), salt, surhedsrefulerende middel (citronsyre). KAN INDEHOLDE NØDDER. Allergener EU(2003/89/EC) Indeholder: Mælk, Soja, UW, Glutenholdigt korn Kan indeholde: Nødder
Allergener
Mælk, Soya, Nødder, Hvede (glutenholdigt korn), Glutenholdigt korn
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kiks m. chokoladeovertræk · Bilka150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- Kiks m. mørk chokoladeovertræk · Bilka150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- LU PETIT LYS 150 G MONDELEZ · Brugsen150 g15,00 kr100,00 kr/kg
- Cafe Au Lu Petit Mælk · Min Købmand150 g18,00 kr120,00 kr/kg
- Kiks m. chokoladeovertræk · Føtex150 g28,95 kr193,00 kr/kg
- Kiks m. mørk chokoladeovertræk · Føtex150 g28,95 kr193,00 kr/kg
- Lu Petit Lys · Spar150 g29,95 kr199,67 kr/kg
- Lu Petit Lys · MENY150 g30,07 kr200,47 kr/kg
- Petit Ècolier kiks m. mælkechokolade, LU · Wolt Market150 g33,50 kr223,33 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Chokoladekiks m. saltkaramel · Løvbjerg120 g10,00 kr83,33 kr/kg
- PRINCE CHOKO 300G KRAFT · Brugsen300 g15,00 kr50,00 kr/kg
- Kiks m. chokocreme · Bilka300 g16,00 kr53,33 kr/kg
- Lu Prince Choco · Min Købmand300 g18,00 kr60,00 kr/kg
- Dc Happies Chokolade Kage · Spar240 g20,00 kr83,33 kr/kg
- LU PRINCE · REMA 1000300 g23,50 kr78,33 kr/kg
- Kiks m. chokocreme · Netto300 g24,95 kr83,17 kr/kg
- Kiks m. chokocreme · Føtex300 g25,85 kr86,17 kr/kg
- Lu Prince Choco · Spar300 g25,95 kr86,50 kr/kg
- Chokoladekiks, Prince · Wolt Market300 g25,95 kr86,50 kr/kg
- Lu Prince Choco · MENY300 g28,95 kr96,50 kr/kg
- Marabou Choco Moment Mælk · MENY36,95 kr
- Chokoladekiks mini · Føtex106 g40,24 kr379,62 kr/kg
- Chokoladekiks · Bilka224 g40,38 kr180,27 kr/kg
- Chokoladekiks · Føtex224 g40,38 kr180,27 kr/kg
- Chokoladekiks · Føtex336 g55,00 kr163,69 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Lu Petit Lys hos MENY koster 30.07 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 7. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 452 dage. Gennemsnitsprisen for Lu Petit Lys hos MENY er 28.12 kr og varierer fra 15.00 kr til 31.07 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 452 dage har Goma registreret prisdata for Lu Petit Lys hos MENY i 391 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 87% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Lu Petit Lys været markeret som tilbud 73 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 20% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 452 dage kan vi se følgende mønstre: Lu Petit Lys har været på tilbud hos MENY i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 30 dage mellem hver tilbudsperiode. Lu Petit Lys er ofte på tilbud (20% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 43 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.