
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi355 kcalFedt0,5 gSukker55 gProtein4,1 g
| Energi | 355 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 84 g |
| - heraf sukkerarter | 55 g |
| Protein | 4,1 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 1,3%
- Kulhydrat
- 94,1%
- Protein
- 4,6%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Glucosesirup; sukker; gelatine; frugt- og plantekoncentrater: rødbede, gulerod; aroma; solsikkeolie; overfladebehandlingsmiddel: bivoks hvidt og gult.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Juleskum 250G · MENY250 g49,95 kr199,80 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Juleskum m. mørk chokolade · Netto60 g12,00 kr200,00 kr/kg
- Juleskum vanilje · Nemlig100 g20,95 kr209,50 kr/kg
- Juleskum · Nemlig100 g22,95 kr229,50 kr/kg
- Haribo Juleskum 100G · MENY100 g23,95 kr239,50 kr/kg
- Haribo Juleskum 100G · Min Købmand100 g23,95 kr239,50 kr/kg
- Snefnug · Nemlig100 g27,25 kr272,50 kr/kg
- Juleskum · Nemlig250 g44,95 kr179,80 kr/kg
- Juleskum · Nemlig250 g49,95 kr199,80 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Juleskum 250G hos MENY koster 49.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 14. september 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 1. oktober 2026, hvilket dækker over en periode på 18 dage. Gennemsnitsprisen for Juleskum 250G hos MENY er 47.29 kr og varierer fra 38.00 kr til 49.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 18 dage har Goma registreret prisdata for Juleskum 250G hos MENY i 18 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden.
Juleskum 250G kan købes hos MENY til 50 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 8 alternativer tilgængelige på tværs af 4 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.