Netto
Carletti
Juleskum m. mørk chokolade
60 g
200,00 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi377 kcalFedt9,1 gSukker59 gProtein3,7 g
| Energi | 1.588 kJ / 377 kcal |
|---|---|
| Fedt | 9,1 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 5,2 g |
| Kulhydrat | 70 g |
| - heraf sukkerarter | 59 g |
| Kostfibre | 1,7 g |
| Protein | 3,7 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 21,7%
- Kulhydrat
- 74,3%
- Protein
- 3,9%
IngredienserVis mereVis mindre
Glukosesirup, sukker, kakaomasse, vand, kakaosmør, gelatine, stabilisator (sorbitolsirup), skumdannende middel (MÆLKEPROTEIN), emulgator (lecithiner), aroma, farvestof (carminsyre). Kan indeholde spor af JORDNØDDER.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Juleskum m. mørk chokolade · Netto60 g12,00 kr200,00 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Juleskum vanilje · Nemlig100 g20,95 kr209,50 kr/kg
- Juleskum · Nemlig100 g22,95 kr229,50 kr/kg
- Haribo Juleskum 100G · MENY100 g23,95 kr239,50 kr/kg
- Haribo Juleskum 100G · Min Købmand100 g23,95 kr239,50 kr/kg
- Snefnug · Nemlig100 g27,25 kr272,50 kr/kg
- Juleskum · Nemlig250 g44,95 kr179,80 kr/kg
- Juleskum 250G · MENY250 g49,95 kr199,80 kr/kg
- Juleskum · Nemlig250 g49,95 kr199,80 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Juleskum m. mørk chokolade hos Netto koster 12.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 16. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 1. oktober 2026, hvilket dækker over en periode på 443 dage. Gennemsnitsprisen for Juleskum m. mørk chokolade hos Netto er 11.94 kr og varierer fra 10.00 kr til 12.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 443 dage har Goma registreret prisdata for Juleskum m. mørk chokolade hos Netto i 235 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 53% af tiden. Ud af de 235 prisregistreringer har Juleskum m. mørk chokolade været markeret som tilbud 7 dage hos Netto, hvilket betyder, at varen er på tilbud 3% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 443 dage kan vi se følgende mønstre: Juleskum m. mørk chokolade har været på tilbud hos Netto i august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 4 dage. Der går typisk 2 dage mellem hver tilbudsperiode. Juleskum m. mørk chokolade er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 28 dage siden varen sidst var på tilbud hos Netto, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.