
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi478 kcalFedt18 gSukker63 gProtein3,9 g
| Energi | 2.007 kJ / 478 kcal |
|---|---|
| Fedt | 18 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 11 g |
| Kulhydrat | 74 g |
| - heraf sukkerarter | 63 g |
| Protein | 3,9 g |
| Salt | 0,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 34,2%
- Kulhydrat
- 62,5%
- Protein
- 3,3%
IngredienserVis mereVis mindre
Mælkechokolade i sukkerskal. 70% MÆLKECHOKOLADE (sukker, kakaosmør, SKUMMETMÆLKSPULVER, kakaomasse, VALLEPULVER (MÆLK), LAKTOSE (MÆLK), SMØROLIE (MÆLK)), emulgator (E322-SOJA), aroma, sukker, overfladebehandlings middel (E414), risstivelse. Kan indeholde spor af hvede, byg, æg, jordnødder, mandler, pistacienødder, hasselnødder, valnødder. Mindst 25% kakaotørstof i mælkechokoladen.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Snefnug · Nemlig100 g27,25 kr272,50 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Juleskum m. mørk chokolade · Netto60 g12,00 kr200,00 kr/kg
- Juleskum vanilje · Nemlig100 g20,95 kr209,50 kr/kg
- Juleskum · Nemlig100 g22,95 kr229,50 kr/kg
- Haribo Juleskum 100G · MENY100 g23,95 kr239,50 kr/kg
- Haribo Juleskum 100G · Min Købmand100 g23,95 kr239,50 kr/kg
- Juleskum · Nemlig250 g44,95 kr179,80 kr/kg
- Juleskum 250G · MENY250 g49,95 kr199,80 kr/kg
- Juleskum · Nemlig250 g49,95 kr199,80 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Snefnug hos Nemlig koster 27.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 1. oktober 2026, hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Snefnug hos Nemlig er 24.98 kr og varierer fra 23.95 kr til 27.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Snefnug hos Nemlig i 104 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 22% af tiden. Ud af de 104 prisregistreringer har Snefnug aldrig været markeret som tilbud hos Nemlig.
Snefnug kan købes hos Nemlig til 27 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 8 alternativer tilgængelige på tværs af 4 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.