
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi205 kcalFedt1,6 gSukker2 gProtein5,2 g
| Energi | 866 kJ / 205 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1,6 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,2 g |
| Kulhydrat | 38 g |
| - heraf sukkerarter | 2 g |
| Protein | 5,2 g |
| Salt | 1,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 7,7%
- Kulhydrat
- 81,2%
- Protein
- 11,1%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: RUGKERNER 33%, vand, rugsurdej 14% (vand, FULDKORNSRUGMEL 6,5%), sigtet RUGMEL 14%, FULDKORNSRUGMEL 8%, BYGMALTEKSTRAKT, salt tilsat jod, eddike, sirup, rapsolie, gær, enzymer (HVEDE), BYGMALTMEL, surdejskultur. Allergener EU(EU forordning nr. 1169/2011) Indeholder: Glutenholdigt korn, NR, UW, GB
Allergener
Glutenholdigt korn, Rug (glutenholdigt korn), Hvede (glutenholdigt korn), Byg (glutenholdigt korn)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- LB KERNEGROV 950G · 365discount950 g20,00 kr21,05 kr/kg
- KERNEGROVBRØD · REMA 1000950 g25,95 kr27,32 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka950 g25,95 kr27,32 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex950 g25,95 kr27,32 kr/kg
- Kernegrov · Nemlig950 g25,95 kr27,32 kr/kg
- Kernerugbrød · Netto950 g25,95 kr27,32 kr/kg
- Kernegrov Skivet · Spar950 g26,95 kr28,37 kr/kg
- Levebrød Kernegrov · Min Købmand950 g28,95 kr30,47 kr/kg
- 950 G Kernegrov · MENY950 g29,95 kr31,53 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Kernegrov · Nemlig475 g13,95 kr29,37 kr/kg
- Kernegrov I Sk. · Spar475 g14,95 kr31,47 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
950 G Kernegrov hos MENY koster 29.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 459 dage. Gennemsnitsprisen for 950 G Kernegrov hos MENY er 25.61 kr og varierer fra 12.00 kr til 30.40 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 459 dage har Goma registreret prisdata for 950 G Kernegrov hos MENY i 442 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 96% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har 950 G Kernegrov været markeret som tilbud 75 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 21% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 459 dage kan vi se følgende mønstre: 950 G Kernegrov har været på tilbud hos MENY i januar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 30 dage mellem hver tilbudsperiode. 950 G Kernegrov er ofte på tilbud (21% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 15 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.