
Min Købmand
Lantmaennen Unibake Frost Nett
Levebrød Kernegrov
950 g
30,47 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi205 kcalFedt1,6 gSukker2 gProtein4,9 g
| Energi | 841 kJ / 205 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1,6 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,2 g |
| Kulhydrat | 37 g |
| - heraf sukkerarter | 2 g |
| Kostfibre | 9,6 g |
| Protein | 4,9 g |
| Salt | 1,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 7,9%
- Kulhydrat
- 81,3%
- Protein
- 10,8%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, RUGKERNER 32%, FULDKORNSRUGMEL 14%, sigtet RUGMEL 13%, BYGMALTEKSTRAKT, salt tilsat jod, eddike, sirup, gær, rapsolie, BYGMALTMEL, enzymer (HVEDE), surdejskultur.
Allergener
Glutenholdigt korn, Rug (glutenholdigt korn), Hvede (glutenholdigt korn), Byg (glutenholdigt korn)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- LB KERNEGROV 950G · 365discount950 g20,00 kr21,05 kr/kg
- KERNEGROVBRØD · REMA 1000950 g25,95 kr27,32 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka950 g25,95 kr27,32 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex950 g25,95 kr27,32 kr/kg
- Kernegrov · Nemlig950 g25,95 kr27,32 kr/kg
- Kernerugbrød · Netto950 g25,95 kr27,32 kr/kg
- Kernegrov Skivet · Spar950 g26,95 kr28,37 kr/kg
- Levebrød Kernegrov · Min Købmand950 g28,95 kr30,47 kr/kg
- 950 G Kernegrov · MENY950 g29,95 kr31,53 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Kernegrov · Nemlig475 g13,95 kr29,37 kr/kg
- Kernegrov I Sk. · Spar475 g14,95 kr31,47 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Levebrød Kernegrov hos Min Købmand koster 28.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 2. maj 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 153 dage. Gennemsnitsprisen for Levebrød Kernegrov hos Min Købmand er 26.17 kr og varierer fra 14.00 kr til 28.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 153 dage har Goma registreret prisdata for Levebrød Kernegrov hos Min Købmand i 154 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 154 prisregistreringer har Levebrød Kernegrov været markeret som tilbud 28 dage hos Min Købmand, hvilket betyder, at varen er på tilbud 18% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 153 dage kan vi se følgende mønstre: Levebrød Kernegrov har været på tilbud hos Min Købmand i maj, juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 39 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 15 dage siden varen sidst var på tilbud hos Min Købmand, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.