
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi136 kcalFedt5,5 gSukker0 gProtein21 g
| Energi | 569 kJ / 136 kcal |
|---|---|
| Fedt | 5,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 21 g |
| Salt | 0,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 36,5%
- Kulhydrat
- 1,5%
- Protein
- 62%
IngredienserVis mereVis mindre
Fedtindhold under 7 %. Collagen-/kødproteinforholdet under 12 % Allergener EU(2003/89/EC) Fri for: Glutenholdigt korn, Krebsdyr, Æg, Fisk, Jordnødder/peanuts, Soja, Mælk, Nødder, Selleri, Sennep, Sesamfrø, Svovldioxid og sulfitter, Lupin, Bløddyr, UW, SH, SA, NR, GB
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Gs Hakket Oksekød 4-7% · Spar400 g45,66 kr114,15 kr/kg
- Hakket oksekød 400g 4-7%, Gestus · Wolt Market400 g62,95 kr157,38 kr/kg
- Gs Hakket Oksekød 4-7% · MENY400 g64,95 kr162,38 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- HK. OKSEKØD 4-7% · REMA 1000350 g39,95 kr114,14 kr/kg
- Hakket oksekød 4-7% fedt · Netto0.35 kg39,95 kr114,14 kr/kg
- (dp) netto hk oksekød 4-7% 350g fp · Netto0.35 kg39,95 kr114,14 kr/kg
- Hakket oksekød 4-7 % fedt · Bilka0.35 kg44,95 kr128,43 kr/kg
- Hakket oksekød 4-7 % fedt · Føtex0.35 kg49,95 kr142,71 kr/kg
- Hakket oksekød 4-7% · Nemlig500 g57,07 kr114,14 kr/kg
- HK. OKSEKØD 4-7% · REMA 1000350 g64,95 kr185,57 kr/kg
- Hakket oksekød 4-7% fedt · Bilka0.35 kg64,95 kr185,57 kr/kg
- Hakket oksekød 4-7% fedt · Føtex0.35 kg64,95 kr185,57 kr/kg
- (dp) øgo hk. okse 4-7% 350g fp · Netto0.35 kg64,95 kr185,57 kr/kg
- Hakket Oksekød 4-7% Øko · MENY69,95 kr
- Hakket oksekød 4-7% øko. · Nemlig400 g75,28 kr188,20 kr/kg
- Hakket oksekød 2-7% fedt (OBS 1 dags holdbarhed) · Bilka0.7 kg85,00 kr121,43 kr/kg
- Hakket oksekød 4-7% fedt · Netto0.8 kg89,00 kr111,25 kr/kg
- (dp) netto hk oksekød 4-7% 800g fp · Netto0.8 kg89,00 kr111,25 kr/kg
- Hakket oksekød 4-7% · Nemlig1 kg99,00 kr99,00 kr/kg
- Hakket oksekød 4-7% fedt · Bilka0.8 kg99,95 kr124,94 kr/kg
- Hakket oksekød 4-7% fedt · Føtex0.8 kg99,95 kr124,94 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Gs Hakket Oksekød 4-7% hos MENY koster 64.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 1. januar 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 273 dage. Gennemsnitsprisen for Gs Hakket Oksekød 4-7% hos MENY er 62.02 kr og varierer fra 45.00 kr til 64.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 273 dage har Goma registreret prisdata for Gs Hakket Oksekød 4-7% hos MENY i 102 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 37% af tiden. Ud af de 102 prisregistreringer har Gs Hakket Oksekød 4-7% været markeret som tilbud 11 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 11% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 273 dage kan vi se følgende mønstre: Gs Hakket Oksekød 4-7% har været på tilbud hos MENY i januar og juli. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 198 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 63 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.