
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi136 kcalFedt5,5 gSukker0 gProtein21 g
| Energi | 570 kJ / 136 kcal |
|---|---|
| Fedt | 5,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 21 g |
| Salt | 0,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 36,5%
- Kulhydrat
- 1,5%
- Protein
- 62%
IngredienserVis mereVis mindre
Hakket økologisk oksekød. Pakket i beskyttende atmosfære.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Hakket oksekød 4-7% øko. · Nemlig400 g75,28 kr188,20 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- HK. OKSEKØD 4-7% · REMA 1000350 g39,95 kr114,14 kr/kg
- Hakket oksekød 4-7% fedt · Netto0.35 kg39,95 kr114,14 kr/kg
- (dp) netto hk oksekød 4-7% 350g fp · Netto0.35 kg39,95 kr114,14 kr/kg
- Hakket oksekød 4-7 % fedt · Bilka0.35 kg44,95 kr128,43 kr/kg
- Gs Hakket Oksekød 4-7% · Spar400 g45,66 kr114,15 kr/kg
- Hakket oksekød 4-7 % fedt · Føtex0.35 kg49,95 kr142,71 kr/kg
- Hakket oksekød 4-7% · Nemlig500 g57,07 kr114,14 kr/kg
- Hakket oksekød 400g 4-7%, Gestus · Wolt Market400 g62,95 kr157,38 kr/kg
- HK. OKSEKØD 4-7% · REMA 1000350 g64,95 kr185,57 kr/kg
- Hakket oksekød 4-7% fedt · Bilka0.35 kg64,95 kr185,57 kr/kg
- Hakket oksekød 4-7% fedt · Føtex0.35 kg64,95 kr185,57 kr/kg
- Gs Hakket Oksekød 4-7% · MENY400 g64,95 kr162,38 kr/kg
- (dp) øgo hk. okse 4-7% 350g fp · Netto0.35 kg64,95 kr185,57 kr/kg
- Hakket Oksekød 4-7% Øko · MENY69,95 kr
- Hakket oksekød 2-7% fedt (OBS 1 dags holdbarhed) · Bilka0.7 kg85,00 kr121,43 kr/kg
- Hakket oksekød 4-7% fedt · Netto0.8 kg89,00 kr111,25 kr/kg
- (dp) netto hk oksekød 4-7% 800g fp · Netto0.8 kg89,00 kr111,25 kr/kg
- Hakket oksekød 4-7% · Nemlig1 kg99,00 kr99,00 kr/kg
- Hakket oksekød 4-7% fedt · Bilka0.8 kg99,95 kr124,94 kr/kg
- Hakket oksekød 4-7% fedt · Føtex0.8 kg99,95 kr124,94 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Hakket oksekød 4-7% øko. hos Nemlig koster 75.28 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 19. november 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 316 dage. Gennemsnitsprisen for Hakket oksekød 4-7% øko. hos Nemlig er 73.15 kr og varierer fra 49.00 kr til 75.28 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 316 dage har Goma registreret prisdata for Hakket oksekød 4-7% øko. hos Nemlig i 301 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 95% af tiden. Ud af de 301 prisregistreringer har Hakket oksekød 4-7% øko. været markeret som tilbud 28 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 9% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 316 dage kan vi se følgende mønstre: Hakket oksekød 4-7% øko. har været på tilbud hos Nemlig i februar, maj, juli, august, september og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 3 dage. Der går typisk 30 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 4 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.