
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi734 kcalFedt81 gSukker0,6 gProtein0,6 g
| Energi | 3.017 kJ / 734 kcal |
|---|---|
| Fedt | 81 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 52 g |
| Kulhydrat | 0,6 g |
| - heraf sukkerarter | 0,6 g |
| Protein | 0,6 g |
| Salt | 1,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 99,3%
- Kulhydrat
- 0,3%
- Protein
- 0,3%
IngredienserVis mereVis mindre
FLØDE, salt, MÆLKesyrekultur. Allergener EU(2003/89/EC) Indeholder: Mælk Fri for: Glutenholdigt korn, Krebsdyr, Æg, Fisk, Jordnødder/peanuts, Soja, Nødder, Selleri, Sennep, Sesamfrø, Svovldioxid og sulfitter, Lupin, Bløddyr
Allergener
Mælk
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Gb/øg Saltet Smør Øko · Spar200 g22,00 kr110,00 kr/kg
- Gb/øg Usaltet Smør Øko · Spar200 g22,00 kr110,00 kr/kg
- Gb/øg Saltet Smør Øko · MENY200 g34,95 kr174,75 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Fp Smør · Min Købmand200 g7,95 kr39,75 kr/kg
- Saltet smør · Netto200 g7,95 kr39,75 kr/kg
- Fp Smør · Spar200 g7,95 kr39,75 kr/kg
- SMØR · REMA 1000200 g7,96 kr39,80 kr/kg
- Fp Smør · MENY7,96 kr
- Smør (saltet) · Nemlig200 g7,96 kr39,80 kr/kg
- Saltet smør · Bilka200 g9,95 kr49,75 kr/kg
- SMØR · REMA 1000200 g14,95 kr74,75 kr/kg
- Saltet smør · Føtex200 g14,95 kr74,75 kr/kg
- Smør øko. · Nemlig200 g14,95 kr74,75 kr/kg
- LURPAK SMØR · REMA 1000200 g15,00 kr75,00 kr/kg
- LURPAK SMØR · Brugsen200 g15,00 kr75,00 kr/kg
- Smør saltet, First Price · Wolt Market200 g15,95 kr79,75 kr/kg
- Smør (saltet) · Nemlig200 g19,95 kr99,75 kr/kg
- Saltet smør · Netto200 g19,95 kr99,75 kr/kg
- ØKO THISE SMØR 200 G · Kvickly200 g20,00 kr100,00 kr/kg
- ØKO THISE SMØR 200 G · SuperBrugsen200 g20,00 kr100,00 kr/kg
- Saltet smør · Bilka200 g21,95 kr109,75 kr/kg
- ØKO THISE SMØR · 365discount200 g22,00 kr110,00 kr/kg
- Smør øko · Bilka200 g22,95 kr114,75 kr/kg
- Smør øko · Føtex200 g24,95 kr124,75 kr/kg
- Smør (usaltet) øko. · Nemlig200 g25,00 kr125,00 kr/kg
- Smør (saltet) øko. · Nemlig200 g25,00 kr125,00 kr/kg
- Smør (saltet) øko. · Nemlig200 g25,00 kr125,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Gb/øg Saltet Smør Øko hos MENY koster 34.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 458 dage. Gennemsnitsprisen for Gb/øg Saltet Smør Øko hos MENY er 33.33 kr og varierer fra 22.00 kr til 35.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 458 dage har Goma registreret prisdata for Gb/øg Saltet Smør Øko hos MENY i 382 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 83% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Gb/øg Saltet Smør Øko været markeret som tilbud 83 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 23% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 458 dage kan vi se følgende mønstre: Gb/øg Saltet Smør Øko har været på tilbud hos MENY i januar, februar, april, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 5 dage. Der går typisk 20 dage mellem hver tilbudsperiode. Gb/øg Saltet Smør Øko er ofte på tilbud (23% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 7 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.