
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi24 kcalFedt0,5 gSukker1,5 gProtein0,5 g
| Energi | 102 kJ / 24 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 5,4 g |
| - heraf sukkerarter | 1,5 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 16%
- Kulhydrat
- 76,9%
- Protein
- 7,1%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, BYGMALT, karamelliseret sukker, sukker, humle, humleekstrakt, naturlig aroma, kulsyre.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- HARBOE CLASSIC 6X33 CL DS 0% · Kvickly198 cl22,00 kr11,11 kr/liter
- HARBOE CLASSIC 6X33 CL DS 0% · SuperBrugsen198 cl22,00 kr11,11 kr/liter
- Classic 0,0% · Netto1.98 l27,00 kr13,64 kr/liter
- Harbø Classic 0,0% 6x33cl · MENY198 cl29,95 kr15,13 kr/liter
- Harboe Classic 0,0% 6x33cl · Spar198 cl34,82 kr17,59 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Tuborg TWIST m. grapefrugt alkoholfri · Netto0.33 l4,00 kr12,12 kr/liter
- Harboe Classic 0,0% · Netto0.33 l4,20 kr12,73 kr/liter
- Harboe Classic 0,0% · Bilka0.33 l4,50 kr13,64 kr/liter
- Harboe Classic 0,0% · Føtex0.33 l4,50 kr13,64 kr/liter
- Tuborg Classic 0,0% alkoholfri · Føtex0.33 l4,75 kr14,39 kr/liter
- NORDIC PILSNER · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- GRØN TUBORG · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- TUBORG · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- TUBORG TWIST · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- TUBORG TWIST · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- Royal Classic 0,0% (dåse) · Nemlig0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- ROYAL CLASSIC · REMA 100033 cl6,54 kr19,82 kr/liter
- Heineken 0,0% (dåse) · Nemlig0.33 l6,88 kr20,85 kr/liter
- Royal Classic 0,0% alkoholfri · Bilka0.33 l7,00 kr21,21 kr/liter
- Royal Classic 0,0% alkoholfri · Føtex0.33 l7,00 kr21,21 kr/liter
- Royal Classic · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Tuborg Classic 0,0% alkoholfri · Netto0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Tuborg NUL alkoholfri · Bilka0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Carlsberg Nordic Pilsner · Bilka0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Carlsberg Nordic Pilsner · Føtex0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Carlsberg Nordic Pilsner · Netto0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Heineken Pilsner alkoholfri · Netto0.33 l7,75 kr23,48 kr/liter
- Tuborg NUL alkoholfri · Føtex0.33 l8,00 kr24,24 kr/liter
- Tuborg TWIST m. grapefrugt alkoholfri · Bilka0.33 l8,50 kr25,76 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Harbø Classic 0,0% 6x33cl hos MENY koster 29.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 459 dage. Gennemsnitsprisen for Harbø Classic 0,0% 6x33cl hos MENY er 27.51 kr og varierer fra 22.00 kr til 29.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 459 dage har Goma registreret prisdata for Harbø Classic 0,0% 6x33cl hos MENY i 234 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 51% af tiden. Ud af de 234 prisregistreringer har Harbø Classic 0,0% 6x33cl været markeret som tilbud 35 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 15% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 459 dage kan vi se følgende mønstre: Harbø Classic 0,0% 6x33cl har været på tilbud hos MENY i maj, juni, juli, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Der går typisk 56 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 71 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.