
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi24 kcalFedt0,5 gSukker1,5 gProtein0,5 g
| Energi | 102 kJ / 24 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 5,4 g |
| - heraf sukkerarter | 1,5 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 16%
- Kulhydrat
- 76,9%
- Protein
- 7,1%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, BYGMALT, karamelliseret sukker, sukker, humle, humleekstrakt, naturlig aroma, kulsyre.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- HARBOE CLASSIC 6X33 CL DS 0% · Kvickly198 cl22,00 kr11,11 kr/liter
- HARBOE CLASSIC 6X33 CL DS 0% · SuperBrugsen198 cl22,00 kr11,11 kr/liter
- Classic 0,0% · Netto1.98 l27,00 kr13,64 kr/liter
- Harbø Classic 0,0% 6x33cl · MENY198 cl29,95 kr15,13 kr/liter
- Harboe Classic 0,0% 6x33cl · Spar198 cl34,82 kr17,59 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Tuborg TWIST m. grapefrugt alkoholfri · Netto0.33 l4,00 kr12,12 kr/liter
- Harboe Classic 0,0% · Netto0.33 l4,20 kr12,73 kr/liter
- Harboe Classic 0,0% · Bilka0.33 l4,50 kr13,64 kr/liter
- Harboe Classic 0,0% · Føtex0.33 l4,50 kr13,64 kr/liter
- Tuborg Classic 0,0% alkoholfri · Føtex0.33 l4,75 kr14,39 kr/liter
- NORDIC PILSNER · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- GRØN TUBORG · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- TUBORG · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- TUBORG TWIST · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- TUBORG TWIST · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- Royal Classic 0,0% (dåse) · Nemlig0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- ROYAL CLASSIC · REMA 100033 cl6,54 kr19,82 kr/liter
- Heineken 0,0% (dåse) · Nemlig0.33 l6,88 kr20,85 kr/liter
- Royal Classic 0,0% alkoholfri · Bilka0.33 l7,00 kr21,21 kr/liter
- Royal Classic 0,0% alkoholfri · Føtex0.33 l7,00 kr21,21 kr/liter
- Royal Classic · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Tuborg Classic 0,0% alkoholfri · Netto0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Tuborg NUL alkoholfri · Bilka0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Carlsberg Nordic Pilsner · Bilka0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Carlsberg Nordic Pilsner · Føtex0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Carlsberg Nordic Pilsner · Netto0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Heineken Pilsner alkoholfri · Netto0.33 l7,75 kr23,48 kr/liter
- Tuborg NUL alkoholfri · Føtex0.33 l8,00 kr24,24 kr/liter
- Tuborg TWIST m. grapefrugt alkoholfri · Bilka0.33 l8,50 kr25,76 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Harboe Classic 0,0% 6x33cl hos Spar koster 34.82 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 455 dage. Gennemsnitsprisen for Harboe Classic 0,0% 6x33cl hos Spar er 29.96 kr og varierer fra 20.00 kr til 34.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 455 dage har Goma registreret prisdata for Harboe Classic 0,0% 6x33cl hos Spar i 245 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 54% af tiden. Ud af de 245 prisregistreringer har Harboe Classic 0,0% 6x33cl været markeret som tilbud 47 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 19% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 455 dage kan vi se følgende mønstre: Harboe Classic 0,0% 6x33cl har været på tilbud hos Spar i juli, august, oktober og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 10 dage. Der går typisk 30 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 286 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.