
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi182 kJFedt0 gSukker11 gProtein0 g
| Energi | 182 kJ |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 11 g |
| - heraf sukkerarter | 11 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, sukker, kuldioxid, farvestof (E150d), syre (E338), aroma (herunder koffein).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Pepsi Original Taste · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- Pepsi Original Taste · Spar150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- Pepsi Original Taste · Min Købmand150 cl21,50 kr14,33 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- COCA COLA · REMA 100033 cl3,00 kr9,09 kr/liter
- COCA COLA · REMA 100033 cl3,00 kr9,09 kr/liter
- COLA · REMA 100033 cl3,42 kr10,36 kr/liter
- COLA · REMA 100050 cl4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola · Bilka0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Harbø Cola · MENY500 ml4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola · Netto0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Harbø Cola · MENY330 ml4,95 kr15,00 kr/liter
- Coca Cola · Bilka0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola · Føtex0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola · Netto0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- COLA · REMA 10001.5 l6,42 kr4,28 kr/liter
- Harboe Cola 50 Cl · Spar50 cl6,95 kr13,90 kr/liter
- Cola 2 L, Harboe · Løvbjerg2 l6,99 kr3,50 kr/liter
- Pepsi Max Strawberries 'N' Cream Flavour · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Cream Soda Flavour · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Strawberries 'N' Cream Flavour · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Cream Soda Flavour · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Harboe Cola 50 Cl · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- Harboe Cola Classic 2 L · Spar200 cl8,50 kr4,25 kr/liter
- Cola · Netto2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Harbø Cola · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Pepsi Original Taste hos Min Købmand koster 21.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 18. september 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 13 dage. Gennemsnitsprisen for Pepsi Original Taste hos Min Købmand er 19.62 kr og varierer fra 18.00 kr til 21.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 13 dage har Goma registreret prisdata for Pepsi Original Taste hos Min Købmand i 13 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 13 prisregistreringer har Pepsi Original Taste været markeret som tilbud 7 dage hos Min Købmand, hvilket betyder, at varen er på tilbud 54% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 13 dage kan vi se følgende mønstre: Pepsi Original Taste har været på tilbud hos Min Købmand i september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Pepsi Original Taste er ofte på tilbud (54% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 7 dage siden varen sidst var på tilbud hos Min Købmand.