Netto
Harboe
Cola
0.5 l
8,16 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi42 kcalFedt0 gSukker10 gProtein0 g
| Energi | 178 kJ / 42 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 10 g |
| - heraf sukkerarter | 10 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, sukker, kulsyre, farve (E 150d), syre (phosphorsyre), naturlig aroma, aroma (koffein), stabilisator (acaciagummi)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Cola · Netto0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- COLA · REMA 100050 cl4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola · Bilka0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Harbø Cola · MENY500 ml4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Harboe Cola 50 Cl · Spar50 cl6,95 kr13,90 kr/liter
- Harboe Cola 50 Cl · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- COCA COLA · REMA 100033 cl3,00 kr9,09 kr/liter
- COCA COLA · REMA 100033 cl3,00 kr9,09 kr/liter
- COLA · REMA 100033 cl3,42 kr10,36 kr/liter
- Harbø Cola · MENY330 ml4,95 kr15,00 kr/liter
- Coca Cola · Bilka0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola · Føtex0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola · Netto0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- COLA · REMA 10001.5 l6,42 kr4,28 kr/liter
- Cola 2 L, Harboe · Løvbjerg2 l6,99 kr3,50 kr/liter
- Pepsi Max Strawberries 'N' Cream Flavour · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Cream Soda Flavour · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Strawberries 'N' Cream Flavour · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Cream Soda Flavour · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Harboe Cola Classic 2 L · Spar200 cl8,50 kr4,25 kr/liter
- Cola · Netto2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Harbø Cola · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola · Bilka2 l8,95 kr4,48 kr/liter
- Cola · Føtex2 l8,95 kr4,48 kr/liter
- Coca-cola Classic · MENY260 g9,95 kr38,27 kr/kg
- Pepsi Original Taste · MENY150 cl9,95 kr6,63 kr/liter
- COCA COLA · 365discount150 cl10,00 kr6,67 kr/liter
- Coca Cola · Føtex1.5 l10,00 kr6,67 kr/liter
- Ds Coke · MENY330 ml10,00 kr30,30 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Cola hos Netto koster 4.08 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 4. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 515 dage. Gennemsnitsprisen for Cola hos Netto er 4.04 kr og varierer fra 2.00 kr til 4.10 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 515 dage har Goma registreret prisdata for Cola hos Netto i 508 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Cola været markeret som tilbud 8 dage hos Netto, hvilket betyder, at varen er på tilbud 2% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 515 dage kan vi se følgende mønstre: Cola har været på tilbud hos Netto i august. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Cola er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 41 dage siden varen sidst var på tilbud hos Netto.