
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi171 kcalFedt15 gSukker4,7 gProtein3,6 g
| Energi | 715 kJ / 171 kcal |
|---|---|
| Fedt | 15 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 6,1 g |
| Kulhydrat | 6,6 g |
| - heraf sukkerarter | 4,7 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 3,6 g |
| Salt | 0,5 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 76,8%
- Kulhydrat
- 15%
- Protein
- 8,2%
IngredienserVis mereVis mindre
HVEDEMEL/HVETEMEL, palmefedt, stivelse, salt, ÆGGEBLOMME/EGGEPLOMME 5%, MÆLKESUKKER/MELKESUKKER, maltodextrin, MÆLKEPROTEIN/MELKEPROTEIN, løg, citronsaft-/sitronjuice 2,6%, gærekstrakt, aromaer, krydderier/krydder (gurkemeje, cayennepeber/kajennepepper). Kan indeholde spor af soja/soya, selleri og sennep. Opbevaring: Tørt og ved stuetemperatur. Emballagesortering: Emballage som papir. Pose som restaffald.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Knorr Hollandaise 3x22g · Min Købmand66 g10,00 kr151,52 kr/kg
- Hollandaisesauce · Netto66 g18,00 kr272,73 kr/kg
- Hollandaisesauce · Nemlig66 g26,95 kr408,33 kr/kg
- SAUCE HOLLANDAISE · REMA 100066 g26,95 kr408,33 kr/kg
- Hollandaisesauce · Bilka66 g26,95 kr408,33 kr/kg
- Hollandaisesauce · Føtex66 g26,95 kr408,33 kr/kg
- Knorr Hollandaise 3x22g · MENY66 g27,50 kr416,67 kr/kg
- Knorr Hollandaise 3x22g · Spar66 g27,95 kr423,48 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Hollandaisesauce · Netto250 ml15,00 kr60,00 kr/liter
- HOLLANDAISE SAUCE · REMA 1000410 g16,00 kr39,02 kr/kg
- Hollandaisesauce · Bilka390 ml16,12 kr41,33 kr/liter
- Hollandaise Sauce · Bilka240 g18,00 kr75,00 kr/kg
- Hollandaise Sauce · Føtex240 g18,00 kr75,00 kr/kg
- Hollandaisesauce · Føtex390 ml18,50 kr47,44 kr/liter
- Hollandaise øko · Bilka100 g19,95 kr199,50 kr/kg
- Hollandaisesauce · Føtex350 ml20,00 kr57,14 kr/liter
- Jensens Hollandaisesauce · Min Købmand350 g25,50 kr72,86 kr/kg
- Hollandaisesauce · Bilka350 ml25,95 kr74,14 kr/liter
- Jensens Hollandaise Sauce · MENY350 ml25,95 kr74,14 kr/liter
- Jensens Hollandaise Sauce · Spar350 ml25,95 kr74,14 kr/liter
- Hollandaisesauce · Nemlig0.35 l27,25 kr77,86 kr/liter
- Hollandaisesauce · Bilka230 ml27,95 kr121,52 kr/liter
- Hollandaisesauce · Føtex230 ml27,95 kr121,52 kr/liter
- Svansø Hollandaise Sauce · MENY240 g27,95 kr116,46 kr/kg
- Hollandaisesauce · Nemlig0.23 l29,50 kr128,26 kr/liter
- Eriks Hollandaise · MENY230 ml29,95 kr130,22 kr/liter
- Hollandaise sauce øko. · Nemlig180 g47,25 kr262,50 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Hollandaisesauce hos Nemlig koster 26.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 467 dage. Gennemsnitsprisen for Hollandaisesauce hos Nemlig er 23.83 kr og varierer fra 12.48 kr til 26.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 467 dage har Goma registreret prisdata for Hollandaisesauce hos Nemlig i 455 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 97% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Hollandaisesauce været markeret som tilbud 83 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 23% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 467 dage kan vi se følgende mønstre: Hollandaisesauce har været på tilbud hos Nemlig i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 24 dage mellem hver tilbudsperiode. Hollandaisesauce er ofte på tilbud (23% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 19 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig.