Føtex
Knorr
Hollandaisesauce
66 g
408,33 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi198 kcalFedt17 gSukker4,6 gProtein3,5 g
| Energi | 813 kJ / 198 kcal |
|---|---|
| Fedt | 17 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 3,6 g |
| Kulhydrat | 7,2 g |
| - heraf sukkerarter | 4,6 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 3,5 g |
| Salt | 0,9 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 78,1%
- Kulhydrat
- 14,7%
- Protein
- 7,2%
IngredienserVis mereVis mindre
:HVEDEMEL, palmefedt, kartoffelstivelse, salt, tørret ÆGGEBLOMME 5,0 %, MÆLKESUKKER, maltodextrin, løg, MÆLKEPROTEIN, citronsaftpulver,gærekstrakt, krydderier, vallepulver (MÆLK), aroma. Kan indeholde spor af soja, selleri og sennep. Unilever fremmer bæredygtig palmeolie.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Knorr Hollandaise 3x22g · Min Købmand66 g10,00 kr151,52 kr/kg
- Hollandaisesauce · Netto66 g18,00 kr272,73 kr/kg
- Hollandaisesauce · Føtex66 g26,95 kr408,33 kr/kg
- SAUCE HOLLANDAISE · REMA 100066 g26,95 kr408,33 kr/kg
- Hollandaisesauce · Bilka66 g26,95 kr408,33 kr/kg
- Hollandaisesauce · Nemlig66 g26,95 kr408,33 kr/kg
- Knorr Hollandaise 3x22g · MENY66 g27,50 kr416,67 kr/kg
- Knorr Hollandaise 3x22g · Spar66 g27,95 kr423,48 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Hollandaisesauce · Netto250 ml15,00 kr60,00 kr/liter
- HOLLANDAISE SAUCE · REMA 1000410 g16,00 kr39,02 kr/kg
- Hollandaisesauce · Bilka390 ml16,12 kr41,33 kr/liter
- Hollandaise Sauce · Bilka240 g18,00 kr75,00 kr/kg
- Hollandaise Sauce · Føtex240 g18,00 kr75,00 kr/kg
- Hollandaisesauce · Føtex390 ml18,50 kr47,44 kr/liter
- Hollandaise øko · Bilka100 g19,95 kr199,50 kr/kg
- Hollandaisesauce · Føtex350 ml20,00 kr57,14 kr/liter
- Jensens Hollandaisesauce · Min Købmand350 g25,50 kr72,86 kr/kg
- Hollandaisesauce · Bilka350 ml25,95 kr74,14 kr/liter
- Jensens Hollandaise Sauce · MENY350 ml25,95 kr74,14 kr/liter
- Jensens Hollandaise Sauce · Spar350 ml25,95 kr74,14 kr/liter
- Hollandaisesauce · Nemlig0.35 l27,25 kr77,86 kr/liter
- Hollandaisesauce · Bilka230 ml27,95 kr121,52 kr/liter
- Hollandaisesauce · Føtex230 ml27,95 kr121,52 kr/liter
- Svansø Hollandaise Sauce · MENY240 g27,95 kr116,46 kr/kg
- Hollandaisesauce · Nemlig0.23 l29,50 kr128,26 kr/liter
- Eriks Hollandaise · MENY230 ml29,95 kr130,22 kr/liter
- Hollandaise sauce øko. · Nemlig180 g47,25 kr262,50 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Hollandaisesauce hos Føtex koster 26.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Hollandaisesauce hos Føtex er 22.92 kr og varierer fra 10.00 kr til 26.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Hollandaisesauce hos Føtex i 512 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Hollandaisesauce været markeret som tilbud 48 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 13% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 516 dage kan vi se følgende mønstre: Hollandaisesauce har været på tilbud hos Føtex i januar, februar, marts, april, oktober og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 10 dage. Der går typisk 39 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 168 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.