Netto
Jensens Køkken
Hollandaisesauce
250 ml
Tilbuddet udløber i morgen
60,00 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi359 kcalFedt39 gSukker1,8 gProtein0,9 g
| Energi | 1.502 kJ / 359 kcal |
|---|---|
| Fedt | 39 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 4,5 g |
| Kulhydrat | 2,8 g |
| - heraf sukkerarter | 1,8 g |
| Protein | 0,9 g |
| Salt | 1,3 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 96%
- Kulhydrat
- 3,1%
- Protein
- 1%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, rapsolie, 4% SMØR, ÆGGEBLOMMEPULVER, estragoneddike (eddike, estragon- ekstrakt), sukker, salt, mod. stivelse, koncentreret citronsaft, SKUMMETMÆLKSPULVER, hønsebouillon (salt, gærekstrakt, aroma, glukosesirup, løg, krydderier), glukose, gærekstrakt, hvid peber, krydderiekstrakter, krydderier. Tilsat: Farvestof (E160a), konserveringsmidler (E202, E211), surhedsregulerende midler (E300, E330), fortykningsmidler (E415, E412), smagsforstærkere (E635, E621).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Hollandaisesauce · Netto250 ml15,00 kr60,00 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Knorr Hollandaise 3x22g · Min Købmand66 g10,00 kr151,52 kr/kg
- HOLLANDAISE SAUCE · REMA 1000410 g16,00 kr39,02 kr/kg
- Hollandaisesauce · Bilka390 ml16,12 kr41,33 kr/liter
- Hollandaise Sauce · Bilka240 g18,00 kr75,00 kr/kg
- Hollandaise Sauce · Føtex240 g18,00 kr75,00 kr/kg
- Hollandaisesauce · Netto66 g18,00 kr272,73 kr/kg
- Hollandaisesauce · Føtex390 ml18,50 kr47,44 kr/liter
- Hollandaise øko · Bilka100 g19,95 kr199,50 kr/kg
- Hollandaisesauce · Føtex350 ml20,00 kr57,14 kr/liter
- Jensens Hollandaisesauce · Min Købmand350 g25,50 kr72,86 kr/kg
- Hollandaisesauce · Bilka350 ml25,95 kr74,14 kr/liter
- Jensens Hollandaise Sauce · MENY350 ml25,95 kr74,14 kr/liter
- Jensens Hollandaise Sauce · Spar350 ml25,95 kr74,14 kr/liter
- SAUCE HOLLANDAISE · REMA 100066 g26,95 kr408,33 kr/kg
- Hollandaisesauce · Bilka66 g26,95 kr408,33 kr/kg
- Hollandaisesauce · Føtex66 g26,95 kr408,33 kr/kg
- Hollandaisesauce · Nemlig66 g26,95 kr408,33 kr/kg
- Hollandaisesauce · Nemlig0.35 l27,25 kr77,86 kr/liter
- Knorr Hollandaise 3x22g · MENY66 g27,50 kr416,67 kr/kg
- Hollandaisesauce · Bilka230 ml27,95 kr121,52 kr/liter
- Hollandaisesauce · Føtex230 ml27,95 kr121,52 kr/liter
- Svansø Hollandaise Sauce · MENY240 g27,95 kr116,46 kr/kg
- Knorr Hollandaise 3x22g · Spar66 g27,95 kr423,48 kr/kg
- Hollandaisesauce · Nemlig0.23 l29,50 kr128,26 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Hollandaisesauce hos Netto koster typisk 18.50 kr, men er lige nu på tilbud til 15.00 kr, hvilket giver en besparelse på 19%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 25. marts 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 190 dage. Gennemsnitsprisen for Hollandaisesauce hos Netto er 15.55 kr og varierer fra 5.00 kr til 18.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 190 dage har Goma registreret prisdata for Hollandaisesauce hos Netto i 190 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 190 prisregistreringer har Hollandaisesauce været markeret som tilbud 46 dage hos Netto, hvilket betyder, at varen er på tilbud 24% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 190 dage kan vi se følgende mønstre: Hollandaisesauce har været på tilbud hos Netto i maj, juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 5 dage og forventes at slutte om 1 dag (fredag). Der går typisk 16 dage mellem hver tilbudsperiode. Hollandaisesauce er ofte på tilbud (24% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.