
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi98 kcalFedt1,5 gSukker0,5 gProtein18 g
| Energi | 413 kJ / 98 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,5 g |
| Kulhydrat | 3 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 13,8%
- Kulhydrat
- 12,3%
- Protein
- 73,8%
IngredienserVis mereVis mindre
Kogt kyllingebryst, sammensat af stykker af kød, tilsat vand. Kyllingebryst (80%), vand, modificeret majsstivelse, salt, farve (karamel), tørret tomat, timian, konserveringsmiddel (natriumnitrit). Pakket i beskyttende atmosfære.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- PÅLÆKKER KYLLING TOMAT & TIMIAN 90 G · Brugsen90 g10,00 kr111,11 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver m. tomat · Føtex90 g10,00 kr111,11 kr/kg
- KYLLING SANDWICHSK. · REMA 100090 g12,95 kr143,89 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver m. tomat · Bilka90 g13,95 kr155,00 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver m. tomat · Netto90 g13,95 kr155,00 kr/kg
- Kyllingeskiver m. tomat · Nemlig90 g14,75 kr163,89 kr/kg
- Pålækker Kyll Tomat Timian · MENY90 g19,95 kr221,67 kr/kg
- Pålækker Kyll Tomat Timian · Spar90 g19,95 kr221,67 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- KYLLINGEBRYST 90 G · 365discount90 g10,00 kr111,11 kr/kg
- Kyllingefilet i skiver · Føtex90 g10,00 kr111,11 kr/kg
- Kyllingefilet i skiver m. bacon · Føtex90 g10,00 kr111,11 kr/kg
- Røget kyllingebryst · Netto100 g10,00 kr100,00 kr/kg
- Røget kyllingebryst · Bilka100 g11,00 kr110,00 kr/kg
- Røget kyllingebryst · Føtex100 g11,00 kr110,00 kr/kg
- Grillet kyllingebryst i skiver · Bilka90 g12,00 kr133,33 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver · Bilka100 g12,00 kr120,00 kr/kg
- KYLLINGEBRYST · REMA 1000120 g12,95 kr107,92 kr/kg
- KYLLING SANDWICHSK. · REMA 100090 g12,95 kr143,89 kr/kg
- Kyllingebryst (i skiver) · Nemlig90 g12,95 kr143,89 kr/kg
- Kyllingeskiver m. bacon · Nemlig90 g12,95 kr143,89 kr/kg
- Kyllingefilet i skiver · Bilka90 g13,95 kr155,00 kr/kg
- Kyllingefilet i skiver m. bacon · Bilka90 g13,95 kr155,00 kr/kg
- Kyllingefilet i skiver · Netto90 g13,95 kr155,00 kr/kg
- Kyllingebryst · Nemlig130 g14,03 kr107,92 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver · Føtex100 g14,25 kr142,50 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver · Bilka100 g14,95 kr149,50 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver klassisk, Den Grønne Slagter · Løvbjerg60 g14,99 kr249,83 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver · Bilka100 g15,00 kr150,00 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver m. tomat, basilikum og hvidløg · Føtex80 g15,00 kr187,50 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver · Føtex80 g15,00 kr187,50 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver m. tomat · Føtex80 g15,00 kr187,50 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver · Føtex80 g15,00 kr187,50 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kyllingeskiver m. tomat hos Nemlig koster 14.75 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 467 dage. Gennemsnitsprisen for Kyllingeskiver m. tomat hos Nemlig er 15.94 kr og varierer fra 10.00 kr til 19.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 467 dage har Goma registreret prisdata for Kyllingeskiver m. tomat hos Nemlig i 419 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 90% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Kyllingeskiver m. tomat været markeret som tilbud 57 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 16% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 467 dage kan vi se følgende mønstre: Kyllingeskiver m. tomat har været på tilbud hos Nemlig i januar, februar, marts, april, maj, juni, august, september og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Der går typisk 32 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 54 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.