Bilka
Den Grønne Slagter
Grillet kyllingebryst i skiver
90 g
Tilbuddet udløber 15 oktober
133,33 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi100 kcalFedt1,5 gSukker0 gProtein20 g
| Energi | 423 kJ / 100 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,4 g |
| Kulhydrat | 1,6 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 2,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 13,5%
- Kulhydrat
- 6,4%
- Protein
- 80,1%
IngredienserVis mereVis mindre
Kyllingebryst (83%), vand, salt, majsstivelse, stabilisator (carragenan), farve (karamel), kaliumchlorid, konserveringsmiddel (natriumnitrit).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- KYLLINGEBRYST 90 G · 365discount90 g10,00 kr111,11 kr/kg
- Grillet kyllingebryst i skiver · Bilka90 g12,00 kr133,33 kr/kg
- Grillet kyllingebryst i skiver · Føtex90 g15,95 kr177,22 kr/kg
- Grillet kyllingebryst i skiver · Netto90 g15,95 kr177,22 kr/kg
- Dgs Kyllingebryst 90 G · MENY90 g19,95 kr221,67 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Kyllingefilet i skiver · Føtex90 g10,00 kr111,11 kr/kg
- Kyllingefilet i skiver m. bacon · Føtex90 g10,00 kr111,11 kr/kg
- Røget kyllingebryst · Netto100 g10,00 kr100,00 kr/kg
- Røget kyllingebryst · Bilka100 g11,00 kr110,00 kr/kg
- Røget kyllingebryst · Føtex100 g11,00 kr110,00 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver · Bilka100 g12,00 kr120,00 kr/kg
- KYLLINGEBRYST · REMA 1000120 g12,95 kr107,92 kr/kg
- KYLLING SANDWICHSK. · REMA 100090 g12,95 kr143,89 kr/kg
- Kyllingebryst (i skiver) · Nemlig90 g12,95 kr143,89 kr/kg
- Kyllingeskiver m. bacon · Nemlig90 g12,95 kr143,89 kr/kg
- Kyllingefilet i skiver · Bilka90 g13,95 kr155,00 kr/kg
- Kyllingefilet i skiver m. bacon · Bilka90 g13,95 kr155,00 kr/kg
- Kyllingefilet i skiver · Netto90 g13,95 kr155,00 kr/kg
- Kyllingebryst · Nemlig130 g14,03 kr107,92 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver · Føtex100 g14,25 kr142,50 kr/kg
- Kyllingeskiver m. tomat · Nemlig90 g14,75 kr163,89 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver · Bilka100 g14,95 kr149,50 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver klassisk, Den Grønne Slagter · Løvbjerg60 g14,99 kr249,83 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver · Bilka100 g15,00 kr150,00 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver m. tomat, basilikum og hvidløg · Føtex80 g15,00 kr187,50 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver · Føtex80 g15,00 kr187,50 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver m. tomat · Føtex80 g15,00 kr187,50 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver · Føtex80 g15,00 kr187,50 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver · Føtex100 g15,00 kr150,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Grillet kyllingebryst i skiver hos Bilka koster typisk 15.95 kr, men er lige nu på tilbud til 12.00 kr, hvilket giver en besparelse på 25%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. marts 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 25. september 2026, hvilket dækker over en periode på 549 dage. Gennemsnitsprisen for Grillet kyllingebryst i skiver hos Bilka er 16.10 kr og varierer fra 12.00 kr til 18.19 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 549 dage har Goma registreret prisdata for Grillet kyllingebryst i skiver hos Bilka i 503 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 92% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Grillet kyllingebryst i skiver været markeret som tilbud 106 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 29% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 549 dage kan vi se følgende mønstre: Grillet kyllingebryst i skiver har været på tilbud hos Bilka i februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 10 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 6 dage og forventes at slutte om 7 dage (torsdag). Der går typisk 27 dage mellem hver tilbudsperiode. Grillet kyllingebryst i skiver er ofte på tilbud (29% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.