
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi100 kcalFedt1,5 gSukker0 gProtein20 g
| Energi | 423 kJ / 100 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,4 g |
| Kulhydrat | 1,6 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 20 g |
| Salt | 2,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 13,5%
- Kulhydrat
- 6,4%
- Protein
- 80,1%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Kyllingebryst (83%), vand, salt, majsstivelse, stabilisator (carrageenan), kaliumchlorid, konserveringsmiddel (natriumnitrit).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- KYLLINGEBRYST 90 G · 365discount90 g10,00 kr111,11 kr/kg
- Grillet kyllingebryst i skiver · Bilka90 g12,00 kr133,33 kr/kg
- Grillet kyllingebryst i skiver · Føtex90 g15,95 kr177,22 kr/kg
- Grillet kyllingebryst i skiver · Netto90 g15,95 kr177,22 kr/kg
- Dgs Kyllingebryst 90 G · MENY90 g19,95 kr221,67 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Kyllingefilet i skiver · Føtex90 g10,00 kr111,11 kr/kg
- Kyllingefilet i skiver m. bacon · Føtex90 g10,00 kr111,11 kr/kg
- Røget kyllingebryst · Netto100 g10,00 kr100,00 kr/kg
- Røget kyllingebryst · Bilka100 g11,00 kr110,00 kr/kg
- Røget kyllingebryst · Føtex100 g11,00 kr110,00 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver · Bilka100 g12,00 kr120,00 kr/kg
- KYLLINGEBRYST · REMA 1000120 g12,95 kr107,92 kr/kg
- KYLLING SANDWICHSK. · REMA 100090 g12,95 kr143,89 kr/kg
- Kyllingebryst (i skiver) · Nemlig90 g12,95 kr143,89 kr/kg
- Kyllingeskiver m. bacon · Nemlig90 g12,95 kr143,89 kr/kg
- Kyllingefilet i skiver · Bilka90 g13,95 kr155,00 kr/kg
- Kyllingefilet i skiver m. bacon · Bilka90 g13,95 kr155,00 kr/kg
- Kyllingefilet i skiver · Netto90 g13,95 kr155,00 kr/kg
- Kyllingebryst · Nemlig130 g14,03 kr107,92 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver · Føtex100 g14,25 kr142,50 kr/kg
- Kyllingeskiver m. tomat · Nemlig90 g14,75 kr163,89 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver · Bilka100 g14,95 kr149,50 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver klassisk, Den Grønne Slagter · Løvbjerg60 g14,99 kr249,83 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver · Bilka100 g15,00 kr150,00 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver m. tomat, basilikum og hvidløg · Føtex80 g15,00 kr187,50 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver · Føtex80 g15,00 kr187,50 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver m. tomat · Føtex80 g15,00 kr187,50 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver · Føtex80 g15,00 kr187,50 kr/kg
- Kyllingebryst i skiver · Føtex100 g15,00 kr150,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Dgs Kyllingebryst 90 G hos MENY koster 19.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 458 dage. Gennemsnitsprisen for Dgs Kyllingebryst 90 G hos MENY er 17.87 kr og varierer fra 9.95 kr til 19.99 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 458 dage har Goma registreret prisdata for Dgs Kyllingebryst 90 G hos MENY i 365 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 80% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Dgs Kyllingebryst 90 G været markeret som tilbud 75 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 21% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 458 dage kan vi se følgende mønstre: Dgs Kyllingebryst 90 G har været på tilbud hos MENY i april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 10 dage. Der går typisk 41 dage mellem hver tilbudsperiode. Dgs Kyllingebryst 90 G er ofte på tilbud (21% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 21 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.