
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi42 kcalFedt0 gSukker0 gProtein0 g
| Energi | 176 kJ / 42 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 3,2 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, BYGMALT, humleekstrakt.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- HEINEKEN 4,6% · REMA 100033 cl6,44 kr19,52 kr/liter
- Heineken 33cl Ds 4,6% 6pak · MENY33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- Heineken 33cl Ds 4,6% · Spar33 cl10,95 kr33,18 kr/liter
- Heineken 33cl Ds 4,6% 6pak · Min Købmand33 cl14,00 kr42,42 kr/liter
- Heineken (4,7%) · Nemlig0.33 l14,95 kr45,30 kr/liter
- Heineken (dåse) · Nemlig5.94 l88,00 kr14,81 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Harboe Premium Pilsner · Netto0.33 l3,50 kr10,61 kr/liter
- Harboe Pilsner · Nemlig0.33 l3,55 kr10,76 kr/liter
- HARBOE PILSNER · REMA 100033 cl4,02 kr12,18 kr/liter
- Harboe Pilsner 0,0% · Netto0.33 l4,02 kr12,18 kr/liter
- Harboe Pilsner · Netto0.33 l4,22 kr12,79 kr/liter
- Harboe Pilsner Light · Bilka0.33 l4,50 kr13,64 kr/liter
- Harboe Pilsner Light · Føtex0.33 l4,50 kr13,64 kr/liter
- Carlsberg Pilsner 4,6% · Min Købmand33 l4,67 kr0,14 kr/liter
- Grøn Tuborg 33 Cl. · Min Købmand33 stk4,67 kr0,14 kr/stk
- GRØN TUBORG 4,6% · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- HARBOE PILSNER 4,6% · REMA 100050 cl5,00 kr10,00 kr/liter
- CARLSBERG 4,6% · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- Harbø Pilsner Premium · MENY33 cl5,97 kr18,09 kr/liter
- Grøn Tuborg · Nemlig0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- PILSNER 4,6% · REMA 100033 cl7,00 kr21,21 kr/liter
- Heineken (dåse) · Nemlig0.33 l7,10 kr21,52 kr/liter
- GRØN TUBORG 4,6% · REMA 100033 cl7,25 kr21,97 kr/liter
- Grøn Tuborg Pilsner · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Heineken Pilsner · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Royal Pilsner · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Heineken Pilsner · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Royal Pilsner · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Ceres Top Pilsner · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Grøn Tuborg Pilsner · Netto0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Heineken (4,7%) hos Nemlig koster 14.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Heineken (4,7%) hos Nemlig er 14.16 kr og varierer fra 13.95 kr til 15.05 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Heineken (4,7%) hos Nemlig i 458 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 98% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Heineken (4,7%) aldrig været markeret som tilbud hos Nemlig.
Heineken (4,7%) kan købes hos Nemlig til 15 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 243 alternativer tilgængelige på tværs af 15 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.