
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi700 kcalFedt79 gSukker0,9 gProtein1,3 g
| Energi | 3.000 kJ / 700 kcal |
|---|---|
| Fedt | 79 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 5,8 g |
| Kulhydrat | 1,4 g |
| - heraf sukkerarter | 0,9 g |
| Protein | 1,3 g |
| Salt | 1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 98,5%
- Kulhydrat
- 0,8%
- Protein
- 0,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Rapsolie, vand, ÆGGEBLOMME*, tomatpuré, salt, eddike, malteddikeekstrakt, krydderrier (bl.a. sort peber, rosépeber, cayennepeber, hvid peber, chili, hvidløg), krydderiekstrakt (bl.a. muskatnød), løg, sukker, aroma, konserveringsmiddel (E202, E211). *Æg fra frigående høns/skrabeæg
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Pebersauce · Nemlig0.23 l29,50 kr128,26 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Knorr Grøn Peber 3x22g · Min Købmand66 g10,00 kr151,52 kr/kg
- Pebersauce · Bilka390 ml16,50 kr42,31 kr/liter
- Pebersauce · Føtex390 ml16,50 kr42,31 kr/liter
- Pebersauce · Nemlig0.25 l17,95 kr71,80 kr/liter
- Pebersauce · Bilka240 g18,00 kr75,00 kr/kg
- Pebersauce · Føtex240 g18,00 kr75,00 kr/kg
- Jensens Originale Peber Sa · MENY250 ml20,95 kr83,80 kr/liter
- Pebersauce · Netto390 ml24,95 kr63,97 kr/liter
- Pebersauce · Nemlig240 g25,50 kr106,25 kr/kg
- Grøn pebersauce · Bilka87 g26,95 kr309,77 kr/kg
- Grøn pebersauce · Føtex87 g26,95 kr309,77 kr/kg
- Svansø Peber Sauce Kk · MENY240 g26,95 kr112,29 kr/kg
- Knorr Grøn Peber 3x22g · MENY66 g27,50 kr416,67 kr/kg
- Peber Sauce, Svansø · Wolt Market240 g27,50 kr114,58 kr/kg
- Pebersauce · Bilka230 ml27,95 kr121,52 kr/liter
- Knorr Grøn Peber 3x22g · Spar66 g27,95 kr423,48 kr/kg
- Eriks Pepparsås · MENY230 ml29,95 kr130,22 kr/liter
- ❄️Pebersauce, Slagtermesterne Born og Kolstrup · Wolt Market390 g54,50 kr139,74 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Pebersauce hos Nemlig koster 29.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Pebersauce hos Nemlig er 27.82 kr og varierer fra 20.00 kr til 29.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Pebersauce hos Nemlig i 457 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 98% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Pebersauce aldrig været markeret som tilbud hos Nemlig.
Pebersauce kan købes hos Nemlig til 30 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 18 alternativer tilgængelige på tværs af 8 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.