
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi81 kcalFedt0,5 gSukker14 gProtein2,1 g
| Energi | 338 kJ / 81 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 17 g |
| - heraf sukkerarter | 14 g |
| Protein | 2,1 g |
| Salt | 3 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 5,6%
- Kulhydrat
- 84,1%
- Protein
- 10,4%
IngredienserVis mereVis mindre
Tomatpuré, vand, SOJASAUCE (vand, hydrolyseret SOJAPROTEIN, salt), sukker, krydderier, gærekstrakt, SENNEP (vand, SENNEPSFRØ, eddike, sukker, salt, krydderier), rødvinseddike, peberkorn 1% (peberkorn, vand, salt), krydderiekstrakter, glukose, salt. Tilsat: Farvestof (E150c), surhedsregulerende midler (E260, E270), fortykningsmidler (E412, E415), konserveringsmiddel (E202).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Pebersauce · Nemlig0.25 l17,95 kr71,80 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Knorr Grøn Peber 3x22g · Min Købmand66 g10,00 kr151,52 kr/kg
- PEBERSAUCE · REMA 1000250 ml15,14 kr60,56 kr/liter
- Pebersauce · Bilka390 ml16,50 kr42,31 kr/liter
- Pebersauce · Føtex390 ml16,50 kr42,31 kr/liter
- Pebersauce · Bilka240 g18,00 kr75,00 kr/kg
- Pebersauce · Føtex240 g18,00 kr75,00 kr/kg
- Jensens Originale Peber Sa · MENY250 ml20,95 kr83,80 kr/liter
- Pebersauce · Netto390 ml24,95 kr63,97 kr/liter
- Pebersauce · Nemlig240 g25,50 kr106,25 kr/kg
- Grøn pebersauce · Bilka87 g26,95 kr309,77 kr/kg
- Grøn pebersauce · Føtex87 g26,95 kr309,77 kr/kg
- Svansø Peber Sauce Kk · MENY240 g26,95 kr112,29 kr/kg
- Knorr Grøn Peber 3x22g · MENY66 g27,50 kr416,67 kr/kg
- Peber Sauce, Svansø · Wolt Market240 g27,50 kr114,58 kr/kg
- Pebersauce · Bilka230 ml27,95 kr121,52 kr/liter
- Knorr Grøn Peber 3x22g · Spar66 g27,95 kr423,48 kr/kg
- Pebersauce · Nemlig0.23 l29,50 kr128,26 kr/liter
- Eriks Pepparsås · MENY230 ml29,95 kr130,22 kr/liter
- ❄️Pebersauce, Slagtermesterne Born og Kolstrup · Wolt Market390 g54,50 kr139,74 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Pebersauce hos Nemlig koster 17.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 467 dage. Gennemsnitsprisen for Pebersauce hos Nemlig er 16.58 kr og varierer fra 12.44 kr til 17.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 467 dage har Goma registreret prisdata for Pebersauce hos Nemlig i 361 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 77% af tiden. Ud af de 361 prisregistreringer har Pebersauce været markeret som tilbud 43 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 12% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 467 dage kan vi se følgende mønstre: Pebersauce har været på tilbud hos Nemlig i januar, marts, april, maj, juni, august, september og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Der går typisk 61 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 4 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.