Netto
Schulstad
Kernerugbrød
850 g
31,18 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi220 kcalFedt3,8 gSukker3,5 gProtein6,1 g
| Energi | 920 kJ / 220 kcal |
|---|---|
| Fedt | 3,8 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,5 g |
| Kulhydrat | 35 g |
| - heraf sukkerarter | 3,5 g |
| Kostfibre | 9,9 g |
| Protein | 6,1 g |
| Salt | 1,3 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 17,2%
- Kulhydrat
- 70,5%
- Protein
- 12,3%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, RUGKERNER 20%, FULDKORNSRUGMEL 17%, sigtet RUGMEL 12%, hørfrø 7%, BYGMALTEKSTRAKT, maltede RUGKERNER 3%, grapefrugtjuice fra koncentrat 2%, salt tilsat jod, sirup, gær, eddike, rapsolie, solsikkeolie, BYGMALTMEL, enzymer (HVEDE), surdejskultur.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- SIGNATUR RUGBRØD BARBARAS 850 G (9) · Kvickly850 g15,00 kr17,65 kr/kg
- Signatur Barbaras Brød · MENY850 g15,00 kr17,65 kr/kg
- Signatur Barbaras Brød · Spar850 g15,00 kr17,65 kr/kg
- SIGNATUR RUGBRØD BARBARAS 850 G (9) · SuperBrugsen850 g15,00 kr17,65 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka850 g24,00 kr28,24 kr/kg
- Kernerugbrød · Netto850 g26,50 kr31,18 kr/kg
- BARBARAS · REMA 1000850 g26,50 kr31,18 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex850 g26,50 kr31,18 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Kernerugbrød · Føtex575 g9,00 kr15,65 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka575 g10,00 kr17,39 kr/kg
- KERNERUG · REMA 1000575 g12,00 kr20,87 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka500 g13,95 kr27,90 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex500 g13,95 kr27,90 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka475 g14,75 kr31,05 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex475 g14,75 kr31,05 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka375 g15,25 kr40,67 kr/kg
- Kernerugbrød · Netto375 g15,25 kr40,67 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex375 g16,75 kr44,67 kr/kg
- Levebrød Kernegrov · MENY475 g16,95 kr35,68 kr/kg
- Mesterværk rugbrød, Kohberg · Wolt Market600 g19,00 kr31,67 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka1000 g19,95 kr19,95 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex1000 g19,95 kr19,95 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka750 g20,75 kr27,67 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex750 g20,75 kr27,67 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka600 g21,95 kr36,58 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex600 g21,95 kr36,58 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka1000 g22,50 kr22,50 kr/kg
- Kernerugbrød · Netto1000 g22,50 kr22,50 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex1000 g22,95 kr22,95 kr/kg
- Kohberg Viking 1000 G · Spar1000 g22,95 kr22,95 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka600 g23,95 kr39,92 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex600 g23,95 kr39,92 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kernerugbrød hos Netto koster 26.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. november 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 310 dage. Gennemsnitsprisen for Kernerugbrød hos Netto er 24.78 kr og varierer fra 15.00 kr til 26.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 310 dage har Goma registreret prisdata for Kernerugbrød hos Netto i 302 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 97% af tiden. Ud af de 302 prisregistreringer har Kernerugbrød været markeret som tilbud 56 dage hos Netto, hvilket betyder, at varen er på tilbud 19% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 310 dage kan vi se følgende mønstre: Kernerugbrød har været på tilbud hos Netto i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 22 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 27 dage siden varen sidst var på tilbud hos Netto, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.