
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi220 kcalFedt3,8 gSukker3,5 gProtein6,1 g
| Energi | 920 kJ / 220 kcal |
|---|---|
| Fedt | 3,8 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,5 g |
| Kulhydrat | 35 g |
| - heraf sukkerarter | 3,5 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 6,1 g |
| Salt | 1,3 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 17,2%
- Kulhydrat
- 70,5%
- Protein
- 12,3%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, RUGKERNER 20%, FULDKORNSRUGMEL 17%, sigtet RUGMEL 12%, hørfrø, BYGMALTEKSTRAKT , maltede RUGKERNER 3%, grapefrugtjuice fra koncentrat 2%, salt tilsat jod, sirup, gær, eddike, rapsolie, solsikkeolie, BYGMALTMEL , enzymer ( HVEDE ) , surdejskultur.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- SIGNATUR RUGBRØD BARBARAS 850 G (9) · Kvickly850 g15,00 kr17,65 kr/kg
- Signatur Barbaras Brød · MENY850 g15,00 kr17,65 kr/kg
- Signatur Barbaras Brød · Spar850 g15,00 kr17,65 kr/kg
- SIGNATUR RUGBRØD BARBARAS 850 G (9) · SuperBrugsen850 g15,00 kr17,65 kr/kg
- Kernerugbrød · Bilka850 g24,00 kr28,24 kr/kg
- BARBARAS · REMA 1000850 g26,50 kr31,18 kr/kg
- Kernerugbrød · Føtex850 g26,50 kr31,18 kr/kg
- Kernerugbrød · Netto850 g26,50 kr31,18 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Rugbrød m. hørfrø · Bilka500 g10,00 kr20,00 kr/kg
- Rugbrød m. hørfrø · Føtex500 g10,00 kr20,00 kr/kg
- Kohberg Viking rugbrød · Lidl1000 g12,00 kr12,00 kr/kg
- Gilleleje Havn rugbrød · Nemlig750 g14,00 kr18,67 kr/kg
- Signaturbrød Gilleleje Havn 375 g, Schulstad · Wolt Market375 g14,95 kr39,87 kr/kg
- GILLELEJE SIGNATUR RUGBRØD 750 G (12) · Kvickly750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- SIGNATUR RUGBRØD FANØ 750 G (9) · Kvickly750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Det Gode Signaturbrød · MENY750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Signatur Fanø Brød · MENY750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Kernerugbrød · Netto600 g15,00 kr25,00 kr/kg
- Det Gode Signaturbrød · Spar750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- Signatur Fanø Brød · Spar750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- GILLELEJE SIGNATUR RUGBRØD 750 G (12) · SuperBrugsen750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- SIGNATUR RUGBRØD FANØ 750 G (9) · SuperBrugsen750 g15,00 kr20,00 kr/kg
- GILLELEJE HAVN · REMA 1000375 g15,25 kr40,67 kr/kg
- Bagernes Bedste Rugbrød · Løvbjerg390 g15,99 kr41,00 kr/kg
- Solsikkerugbrød · Løvbjerg390 g15,99 kr41,00 kr/kg
- Kernegodt Mesterværk · Løvbjerg390 g15,99 kr41,00 kr/kg
- Kohberg Familierugbrød · Løvbjerg390 g15,99 kr41,00 kr/kg
- Smørrebrødet Rugbrød · Løvbjerg390 g15,99 kr41,00 kr/kg
- Gilleleje Havn rugbrød · Nemlig375 g16,25 kr43,33 kr/kg
- Bagernes bedste rugbrød · Nemlig600 g17,20 kr28,67 kr/kg
- Signaturbrød Gilleleje · Min Købmand375 g17,50 kr46,67 kr/kg
- Signaturbrød Gilleleje · Spar375 g17,50 kr46,67 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
BARBARAS hos REMA 1000 koster 26.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 29. januar 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 246 dage. Gennemsnitsprisen for BARBARAS hos REMA 1000 er 23.51 kr og varierer fra 15.00 kr til 26.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 246 dage har Goma registreret prisdata for BARBARAS hos REMA 1000 i 247 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 247 prisregistreringer har BARBARAS været markeret som tilbud 69 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 28% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 246 dage kan vi se følgende mønstre: BARBARAS har været på tilbud hos REMA 1000 i februar, marts, april, maj, juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 21 dage mellem hver tilbudsperiode. BARBARAS er ofte på tilbud (28% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 6 dage siden varen sidst var på tilbud hos REMA 1000, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.