Netto
Tulip
Sønderjysk spegepølse i skiver
100 g
Tilbuddet udløber i morgen
139,50 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi402 kcalFedt36 gSukker0,5 gProtein19 g
| Energi | 1.664 kJ / 402 kcal |
|---|---|
| Fedt | 36 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 14 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 19 g |
| Salt | 4,9 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 80,6%
- Kulhydrat
- 0,5%
- Protein
- 18,9%
IngredienserVis mereVis mindre
Grisekød, salt, druesukker, rødvin, krydderier, antioxidant (natriumascorbat, ascorbinsyre), tørrede grøntsager (rødbede, gulerod, tomat, peberfrugt), hydrolyseret vegetabilsk protein (majs, raps), krydderiekstrakter, gærekstrakt, hvidløg, starterkultur, konserveringsmiddel (natriumnitrit). Til 100 g færdigvare er anvendt 123 g grisekød
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Sønderjysk spegepølse i skiver · Netto100 g13,95 kr139,50 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse i skiver · Bilka100 g13,95 kr139,50 kr/kg
- Pålækker Sdr Jysk Spegepls · MENY100 g19,95 kr199,50 kr/kg
- Pålækker Sdr Jysk Spegepls · Spar100 g20,95 kr209,50 kr/kg
- Spegepølse i skiver Sønderjysk, Pålækker · Wolt Market100 g21,95 kr219,50 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Sønderjysk spegepølse i skiver · Netto100 g14,00 kr140,00 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse · Nemlig100 g14,75 kr147,50 kr/kg
- SØNDERJYSK SPEGEPØLSE · REMA 1000125 g14,95 kr119,60 kr/kg
- GÅRDLYKKE SØNDERJYSK SPEGEPØLSE · 365discount220 g25,00 kr113,64 kr/kg
- Gøl Sønderjysk Salami · Spar250 g28,00 kr112,00 kr/kg
- Sønderjysk salami · Føtex250 g29,00 kr116,00 kr/kg
- Sønderjysk salami · Bilka250 g30,00 kr120,00 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse · Nemlig300 g34,95 kr116,50 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse · Føtex300 g35,00 kr116,67 kr/kg
- HØJER PØLSER SØNDERJYSK SPEGEPØLSE 275 G · Kvickly275 g39,00 kr141,82 kr/kg
- HØJER PØLSER SØNDERJYSK SPEGEPØLSE 275 G · SuperBrugsen275 g39,00 kr141,82 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse · Bilka300 g39,95 kr133,17 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse · Netto300 g39,95 kr133,17 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse, HØJER · Løvbjerg190 g39,99 kr210,47 kr/kg
- Gøl Sønderjysk Salami · MENY250 g44,95 kr179,80 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse · Bilka250 g49,95 kr199,80 kr/kg
- Højer Sønderj. Spegepølse · MENY275 g50,14 kr182,33 kr/kg
- Højer Spegepølse Sdr.jysk · Min Købmand275 g51,95 kr188,91 kr/kg
- Højer Spegepølse Sdr.jysk · Spar275 g51,95 kr188,91 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse, HØJER · Wolt Market275 g54,95 kr199,82 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse friland øko · Bilka200 g55,00 kr275,00 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse friland øko · Føtex200 g59,95 kr299,75 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Sønderjysk spegepølse i skiver hos Netto koster typisk 16.95 kr, men er lige nu på tilbud til 13.95 kr, hvilket giver en besparelse på 18%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. juli 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 67 dage. Gennemsnitsprisen for Sønderjysk spegepølse i skiver hos Netto er 16.01 kr og varierer fra 12.00 kr til 16.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 67 dage har Goma registreret prisdata for Sønderjysk spegepølse i skiver hos Netto i 58 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 87% af tiden. Ud af de 58 prisregistreringer har Sønderjysk spegepølse i skiver været markeret som tilbud 13 dage hos Netto, hvilket betyder, at varen er på tilbud 22% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 67 dage kan vi se følgende mønstre: Sønderjysk spegepølse i skiver har været på tilbud hos Netto i september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 13 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 13 dage og forventes at slutte om 1 dag (fredag). Sønderjysk spegepølse i skiver er ofte på tilbud (22% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.