Wolt Market
Tulip
Spegepølse i skiver Sønderjysk, Pålækker
100 g
219,50 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi402 kcalFedt36 gSukker0,5 gProtein19 g
| Energi | 1.664 kJ / 402 kcal |
|---|---|
| Fedt | 36 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 14 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 19 g |
| Salt | 4,9 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 80,6%
- Kulhydrat
- 0,5%
- Protein
- 18,9%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Grisekød, salt, druesukker, rødvin, krydderier, antioxidant (natriumascorbat, ascorbinsyre), tørrede grøntsager (rødbede, gulerod, tomat, peberfrugt), hydrolyseret vegetabilsk protein (majs, raps), krydderiekstrakter, gærekstrakt, hvidløg, starterkultur, konserveringsmiddel (natriumnitrit). Til 100 g færdigvare er anvendt 123 g grisekød
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Sønderjysk spegepølse i skiver · Bilka100 g13,95 kr139,50 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse i skiver · Netto100 g13,95 kr139,50 kr/kg
- Pålækker Sdr Jysk Spegepls · MENY100 g19,95 kr199,50 kr/kg
- Pålækker Sdr Jysk Spegepls · Spar100 g20,95 kr209,50 kr/kg
- Spegepølse i skiver Sønderjysk, Pålækker · Wolt Market100 g21,95 kr219,50 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Sønderjysk spegepølse i skiver · Netto100 g14,00 kr140,00 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse · Nemlig100 g14,75 kr147,50 kr/kg
- SØNDERJYSK SPEGEPØLSE · REMA 1000125 g14,95 kr119,60 kr/kg
- Gøl Sønderjysk Salami · Spar250 g28,00 kr112,00 kr/kg
- Sønderjysk salami · Bilka250 g30,00 kr120,00 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse · Nemlig300 g34,95 kr116,50 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse · Føtex300 g35,00 kr116,67 kr/kg
- Sønderjysk salami · Føtex250 g35,95 kr143,80 kr/kg
- HØJER PØLSER SØNDERJYSK SPEGEPØLSE 275 G · Kvickly275 g39,00 kr141,82 kr/kg
- HØJER PØLSER SØNDERJYSK SPEGEPØLSE 275 G · SuperBrugsen275 g39,00 kr141,82 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse · Bilka300 g39,95 kr133,17 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse · Netto300 g39,95 kr133,17 kr/kg
- Højer Sønderj. Spegepølse · Løvbjerg190 g39,99 kr210,47 kr/kg
- Gøl Sønderjysk Salami · MENY250 g44,95 kr179,80 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse · Bilka250 g49,95 kr199,80 kr/kg
- Højer Sønderj. Spegepølse · MENY275 g50,14 kr182,33 kr/kg
- Højer Spegepølse Sdr.jysk · Min Købmand275 g51,95 kr188,91 kr/kg
- Højer Spegepølse Sdr.jysk · Spar275 g51,95 kr188,91 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse, HØJER · Wolt Market275 g54,95 kr199,82 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse friland øko · Bilka200 g55,00 kr275,00 kr/kg
- Sønderjysk spegepølse friland øko · Føtex200 g59,95 kr299,75 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Spegepølse i skiver Sønderjysk, Pålækker hos Wolt Market koster 21.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 28. april 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 157 dage. Gennemsnitsprisen for Spegepølse i skiver Sønderjysk, Pålækker hos Wolt Market er 21.34 kr og varierer fra 18.00 kr til 21.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 157 dage har Goma registreret prisdata for Spegepølse i skiver Sønderjysk, Pålækker hos Wolt Market i 155 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 155 prisregistreringer har Spegepølse i skiver Sønderjysk, Pålækker været markeret som tilbud 23 dage hos Wolt Market, hvilket betyder, at varen er på tilbud 15% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 157 dage kan vi se følgende mønstre: Spegepølse i skiver Sønderjysk, Pålækker har været på tilbud hos Wolt Market i juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 36 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 4 dage siden varen sidst var på tilbud hos Wolt Market, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.