Netto
Silverboom
Shiraz & Merlot
75 cl
Tilbuddet udløber i morgen
66,67 kr/liter
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
SULFITTER, SVOVLDIOXID
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Shiraz & Merlot · Netto75 cl50,00 kr66,67 kr/liter
- Shiraz & Merlot · Bilka75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- Shiraz & Merlot · Føtex75 cl59,00 kr78,67 kr/liter
- Silverboom Shiraz Mer. Res · Spar75 cl60,95 kr81,27 kr/liter
- Silverboom Shiraz Mer. 15S · MENY75 cl64,95 kr86,60 kr/liter
- Silverboom Shiraz Mer. · Min Købmand75 cl64,99 kr86,65 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Hvidvin · Netto18.7 cl19,95 kr106,68 kr/liter
- Rødvin · Netto18.7 cl19,95 kr106,68 kr/liter
- Vino Tinto · Bilka100 cl33,95 kr33,95 kr/liter
- Vino Tinto · Føtex100 cl33,95 kr33,95 kr/liter
- AP ROSSO VDT 75 CL 13,0% · 365discount75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- SIGNATURE PINOTAGE · Brugsen75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- VAMOS! ES 75 CL 13,5% · Kvickly75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- CASILLERO DIABLO CARMENERE CL 75CL 13,5% · Kvickly75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- ROSSO FUOCO VINO D'ITALIA IT 13,5% · Kvickly2026.75 cl35,00 kr1,73 kr/liter
- VAMOS! ES 75 CL 13,5% · SuperBrugsen75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- CASILLERO DIABLO CARMENERE CL 75CL 13,5% · SuperBrugsen75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- ROSSO FUOCO VINO D'ITALIA IT 13,5% · SuperBrugsen2026.75 cl35,00 kr1,73 kr/liter
- Shiraz Merlot · Bilka37.5 cl39,00 kr104,00 kr/liter
- Shiraz Merlot · Føtex37.5 cl39,00 kr104,00 kr/liter
- Tinto · Bilka75 cl39,95 kr53,27 kr/liter
- Place du Village Rouge · Nemlig0.75 l39,95 kr53,27 kr/liter
- Appassimento · Føtex75 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Rosso D'Italia øko · Føtex75 cl40,00 kr53,33 kr/liter
- Nugan Stunt Bros 14% · MENY75 cl44,95 kr59,93 kr/liter
- Nero d'Avola øko · Bilka75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- Kingpin · Bilka75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- Shiraz Merlot · Føtex75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- Red Blend · Føtex75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- Primo Nativo Batch 99 · Føtex75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Shiraz & Merlot hos Netto koster typisk 59.00 kr, men er lige nu på tilbud til 50.00 kr, hvilket giver en besparelse på 15%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 4. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Shiraz & Merlot hos Netto er 54.44 kr og varierer fra 40.00 kr til 59.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Shiraz & Merlot hos Netto i 507 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 98% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Shiraz & Merlot været markeret som tilbud 86 dage hos Netto, hvilket betyder, at varen er på tilbud 24% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 516 dage kan vi se følgende mønstre: Shiraz & Merlot har været på tilbud hos Netto i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 6 dage og forventes at slutte om 1 dag (fredag). Der går typisk 25 dage mellem hver tilbudsperiode. Shiraz & Merlot er ofte på tilbud (24% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.