
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Løg 1 Kg · Spar1 kg12,00 kr12,00 kr/kg
- LØG · REMA 10001 kg12,00 kr12,00 kr/kg
- Løg Zittauer · Nemlig1 kg12,00 kr12,00 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Slagter Løg Zittauer · Nemlig1 stk5,00 kr5,00 kr/stk
- Løg · Bilka1 kg12,00 kr12,00 kr/kg
- Løg · Føtex1 kg12,00 kr12,00 kr/kg
- Løg 1 Kg. · MENY1 kg12,00 kr12,00 kr/kg
- Løg · Netto1 kg12,00 kr12,00 kr/kg
- Løg · Wolt Market1 kg12,00 kr12,00 kr/kg
- LØG 2 KG. I NET · Løvbjerg2 kg12,99 kr6,50 kr/kg
- LØG 2 KG. I NET · Løvbjerg2 kg12,99 kr6,50 kr/kg
- Løg · Bilka2 kg15,00 kr7,50 kr/kg
- COOP LØG KL 1 6080 MM · Kvickly1.5 kg15,00 kr10,00 kr/kg
- COOP LØG KL 1 6080 MM · SuperBrugsen1.5 kg15,00 kr10,00 kr/kg
- Løg Mix · MENY16,00 kr
- Løg øko. · Wolt Market750 g16,00 kr21,33 kr/kg
- Løg Gestus · Min Købmand1 kg18,00 kr18,00 kr/kg
- Løg Zittauer · Nemlig2 kg23,25 kr11,63 kr/kg
- Løg 2 Kg. · MENY2 kg24,00 kr12,00 kr/kg
- Løg 7 X 2 Kg Dk · Min Købmand2 kg24,95 kr12,48 kr/kg
- Salatløg · MENY400 g26,00 kr65,00 kr/kg
- Løg Roscoff · Nemlig1 kg40,00 kr40,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Løg 1 Kg hos Spar koster 12.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 456 dage. Gennemsnitsprisen for Løg 1 Kg hos Spar er 11.69 kr og varierer fra 5.00 kr til 12.08 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 456 dage har Goma registreret prisdata for Løg 1 Kg hos Spar i 455 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Løg 1 Kg været markeret som tilbud 7 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 2% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 456 dage kan vi se følgende mønstre: Løg 1 Kg har været på tilbud hos Spar i januar. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Løg 1 Kg er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 259 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar.