
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi260 kcalFedt22 gSukker0,3 gProtein13 g
| Energi | 1.079 kJ / 260 kcal |
|---|---|
| Fedt | 22 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 8,4 g |
| Kulhydrat | 2,6 g |
| - heraf sukkerarter | 0,3 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 2,4 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 76%
- Kulhydrat
- 4%
- Protein
- 20%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Grisekød (80%), vand, kartoffelstivelse, salt, SOJAPROTEIN, krydderier, stabilisator (E 451), druesukker, surhedsregulerende midler (E331, E300), glukosesirup, krydderiekstrakter, konserveringsmiddel (E 250), grisetarm.
Allergener
Soya
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Frankfurtere 80% kød · Føtex500 g30,00 kr60,00 kr/kg
- FRANKFURTER GØL 500 G · Kvickly500 g39,00 kr78,00 kr/kg
- FRANKFURTER GØL 500 G · SuperBrugsen500 g39,00 kr78,00 kr/kg
- Frankfurtere 80% kød · Bilka500 g47,95 kr95,90 kr/kg
- Gøl Frankfurter · Spar500 g49,95 kr99,90 kr/kg
- Gøl Frankfurter · MENY500 g49,95 kr99,90 kr/kg
- Gøl Frankfurter · Min Købmand500 g49,95 kr99,90 kr/kg
- Frankfurter, Gøl · Wolt Market500 g55,50 kr111,00 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Frankfurtere 80% kød · Føtex360 g20,00 kr55,56 kr/kg
- Frankfurtere 80% kød · Netto480 g30,00 kr62,50 kr/kg
- Bockwurst · Bilka250 g30,75 kr123,00 kr/kg
- Bockwurst · Føtex250 g30,75 kr123,00 kr/kg
- Frankfurtere 74% kød · Bilka450 g32,95 kr73,22 kr/kg
- Frankfurtere 80% kød · Bilka360 g32,95 kr91,53 kr/kg
- Frankfurter · Nemlig5 stk32,95 kr6,59 kr/stk
- Frankfurtere 74% kød · Føtex450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Steff Houlberg Frankfurter · MENY450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Steff-h Frankfurter · Spar450 g34,95 kr77,67 kr/kg
- Frankfurter, Gøl · Løvbjerg300 g34,99 kr116,63 kr/kg
- Frankfurter 80% kød · Netto630 g35,00 kr55,56 kr/kg
- Steff-h Frankfurter · Min Købmand450 g36,95 kr82,11 kr/kg
- Frankfurtere m. salatost, timian og rosmarin 70% kød · Føtex500 g47,95 kr95,90 kr/kg
- Frankfurter toscansk inspireret · Bilka500 g49,95 kr99,90 kr/kg
- Frankfurter m. hot jalapeños · Bilka550 g49,95 kr90,82 kr/kg
- Frankfurter m. bacon og ramsløg · Bilka500 g49,95 kr99,90 kr/kg
- Frankfurter · Nemlig6 stk50,50 kr8,42 kr/stk
- Frankfurtere 70% kød · Bilka875 g64,95 kr74,23 kr/kg
- Umami frankfurter · Bilka750 g70,00 kr93,33 kr/kg
- Frankfurtere 80% kød · Bilka1680 g99,95 kr59,49 kr/kg
- Frankfurtere 80% kød · Føtex1680 g99,95 kr59,49 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Gøl Frankfurter hos Spar koster 49.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 455 dage. Gennemsnitsprisen for Gøl Frankfurter hos Spar er 45.22 kr og varierer fra 25.00 kr til 50.16 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 455 dage har Goma registreret prisdata for Gøl Frankfurter hos Spar i 381 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 84% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Gøl Frankfurter været markeret som tilbud 61 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 17% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 455 dage kan vi se følgende mønstre: Gøl Frankfurter har været på tilbud hos Spar i marts, april, juni, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 40 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 14 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.