
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi40 kcalFedt0 gSukker9,9 gProtein0 g
| Energi | 170 kJ / 40 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 10 g |
| - heraf sukkerarter | 9,9 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: vand, sukker, ekstrakt af colanød, kuldioxid (E 290), syrer (citronsyre E 330, fosforsyre E 338), aromastof, coffein, konserveringsmiddel (E 211), farve (E 150C ammonieret karamel).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Sport-Cola, Hancock · Wolt Market330 ml10,00 kr30,30 kr/liter
- Hancock Sportscola 33 Cl. · Spar33 cl13,50 kr40,91 kr/liter
- Sport-Cola · Bilka0.33 l13,50 kr40,91 kr/liter
- Sport-Cola · Føtex0.33 l13,50 kr40,91 kr/liter
- Sport-cola 1 Stk. · Min Købmand1 stk13,50 kr13,50 kr/stk
- Sport-Cola · Nemlig0.33 l14,25 kr43,18 kr/liter
- Sport-cola · MENY33 cl14,95 kr45,30 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- COLA 33 CL · 365discount33 cl2,50 kr7,58 kr/liter
- COCA COLA · REMA 100033 cl3,00 kr9,09 kr/liter
- COCA COLA · REMA 100033 cl3,00 kr9,09 kr/liter
- COLA · REMA 100033 cl3,42 kr10,36 kr/liter
- COLA · REMA 100050 cl4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola · Bilka0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Harbø Cola · MENY500 ml4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Harbø Cola · MENY330 ml5,95 kr18,03 kr/liter
- Coca Cola · Bilka0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola · Føtex0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola · Netto0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- COLA · REMA 10001.5 l6,42 kr4,28 kr/liter
- Harboe Cola 50 Cl · Spar50 cl6,95 kr13,90 kr/liter
- Harboe Cola · Løvbjerg2 l6,99 kr3,50 kr/liter
- Pepsi Max Strawberries 'N' Cream Flavour · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Cream Soda Flavour · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Strawberries 'N' Cream Flavour · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Cream Soda Flavour · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Harboe Cola 50 Cl · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- Harboe Cola Classic 2 L · Spar200 cl8,50 kr4,25 kr/liter
- Cola · Netto2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Harbø Cola · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Hancock Sportscola 33 Cl. hos Spar koster 13.50 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. september 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 376 dage. Gennemsnitsprisen for Hancock Sportscola 33 Cl. hos Spar er 13.06 kr og varierer fra 11.50 kr til 13.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 376 dage har Goma registreret prisdata for Hancock Sportscola 33 Cl. hos Spar i 334 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 89% af tiden. Ud af de 334 prisregistreringer har Hancock Sportscola 33 Cl. aldrig været markeret som tilbud hos Spar.
Hancock Sportscola 33 Cl. kan købes hos Spar til 14 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 129 alternativer tilgængelige på tværs af 15 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.