Wolt Market
Hancock
Sport-Cola, Hancock
330 ml
Tilbuddet udløber mandag
30,30 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi40 kcalFedt0 gSukker9,9 gProtein0 g
| Energi | 170 kJ / 40 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 10 g |
| - heraf sukkerarter | 9,9 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
vand, sukker, ekstrakt af colanød, kuldioxid (E 290), syrer (citronsyre E 330, fosforsyre E 338), aromastof, coffein, konserveringsmiddel (E 211), farve (E 150C ammonieret karamel).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Sport-Cola, Hancock · Wolt Market330 ml10,00 kr30,30 kr/liter
- Sport-Cola · Bilka0.33 l13,50 kr40,91 kr/liter
- Sport-Cola · Føtex0.33 l13,50 kr40,91 kr/liter
- Sport-cola 1 Stk. · Min Købmand1 stk13,50 kr13,50 kr/stk
- Hancock Sportscola 33 Cl. · Spar33 cl13,50 kr40,91 kr/liter
- Sport-Cola · Nemlig0.33 l14,25 kr43,18 kr/liter
- Sport-cola · MENY33 cl14,95 kr45,30 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- COLA 33 CL · 365discount33 cl2,50 kr7,58 kr/liter
- COCA COLA · REMA 100033 cl3,00 kr9,09 kr/liter
- COCA COLA · REMA 100033 cl3,00 kr9,09 kr/liter
- COLA · REMA 100033 cl3,42 kr10,36 kr/liter
- COLA · REMA 100050 cl4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola · Bilka0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Harbø Cola · MENY500 ml4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Harbø Cola · MENY330 ml5,95 kr18,03 kr/liter
- Coca Cola · Bilka0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola · Føtex0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola · Netto0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- COLA · REMA 10001.5 l6,42 kr4,28 kr/liter
- Harboe Cola 50 Cl · Spar50 cl6,95 kr13,90 kr/liter
- Harboe Cola · Løvbjerg2 l6,99 kr3,50 kr/liter
- Pepsi Max Strawberries 'N' Cream Flavour · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Cream Soda Flavour · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Strawberries 'N' Cream Flavour · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Cream Soda Flavour · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Harboe Cola 50 Cl · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- Harboe Cola Classic 2 L · Spar200 cl8,50 kr4,25 kr/liter
- Cola · Netto2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Harbø Cola · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Sport-Cola, Hancock hos Wolt Market koster typisk 13.95 kr, men er lige nu på tilbud til 10.00 kr, hvilket giver en besparelse på 28%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 28. april 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 157 dage. Gennemsnitsprisen for Sport-Cola, Hancock hos Wolt Market er 14.77 kr og varierer fra 10.00 kr til 15.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 157 dage har Goma registreret prisdata for Sport-Cola, Hancock hos Wolt Market i 147 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 147 prisregistreringer har Sport-Cola, Hancock været markeret som tilbud 17 dage hos Wolt Market, hvilket betyder, at varen er på tilbud 12% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 157 dage kan vi se følgende mønstre: Sport-Cola, Hancock har været på tilbud hos Wolt Market i juli, august, september og oktober. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 3 dage og forventes at slutte om 4 dage (mandag). Der går typisk 37 dage mellem hver tilbudsperiode.