
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- ØKO. KARTOFLER · REMA 10001 kg15,00 kr15,00 kr/kg
- Kartofler øko · Bilka1 kg15,00 kr15,00 kr/kg
- Kartofler øko · Føtex1 kg15,00 kr15,00 kr/kg
- Øko-kartofler · MENY1 kg15,00 kr15,00 kr/kg
- Kartofler øko · Netto1 kg15,00 kr15,00 kr/kg
- Øko-kartofler · Spar1 kg15,00 kr15,00 kr/kg
- Kartofler øko. · Nemlig1 kg18,00 kr18,00 kr/kg
- Kartofler · Spar1 kg20,00 kr20,00 kr/kg
- Kartofler Nye Samsø · MENY1 kg20,00 kr20,00 kr/kg
- Kart Samsø · Min Købmand1 kg23,00 kr23,00 kr/kg
- Øko-kartofler · Min Købmand1 kg27,00 kr27,00 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- LØSE KARTOFLER · REMA 10000.07 kg0,63 kr9,00 kr/kg
- SANDERUMGAARD KART. · REMA 10001 kg12,00 kr12,00 kr/kg
- Power kartofler · Bilka900 g12,00 kr13,33 kr/kg
- Halloweenkartofler · Lidl450 g12,00 kr26,67 kr/kg
- Power kartofler · Netto900 g12,00 kr13,33 kr/kg
- KARTOF. LAMMEFJORD 2 KG. I POSE · Løvbjerg2 kg14,99 kr7,50 kr/kg
- IRMA VILDMOSE KARTOFLER KL 1 DK 650 G · Kvickly650 g16,00 kr24,62 kr/kg
- IRMA VILDMOSE KARTOFLER KL 1 DK 650 G · SuperBrugsen650 g16,00 kr24,62 kr/kg
- Kartofler · Bilka2 kg18,00 kr9,00 kr/kg
- Grydeklare kartofler · Føtex700 g18,00 kr25,71 kr/kg
- Kartofler · MENY2 kg18,00 kr9,00 kr/kg
- Grydeklare kartofler · Netto700 g18,00 kr25,71 kr/kg
- Babykartofler · Netto700 g18,00 kr25,71 kr/kg
- Kartofler · Netto2 kg18,00 kr9,00 kr/kg
- Kartofler øko. · Wolt Market1 kg18,00 kr18,00 kr/kg
- Kartofler · Føtex2 kg20,00 kr10,00 kr/kg
- Kartofler 4kg · Lidl4 kg20,00 kr5,00 kr/kg
- Kartofler Til Mos · MENY2 kg20,00 kr10,00 kr/kg
- Lammefjordskartofler · Netto1.5 kg20,00 kr13,33 kr/kg
- Kartofler Små Hurtige · Min Købmand21,00 kr
- Kart Antonia · MENY1.5 kg22,00 kr14,67 kr/kg
- Kartofler Antonia · Spar1.5 kg22,95 kr15,30 kr/kg
- Kart Antonia Gestus · Min Købmand1.5 g24,00 kr16.000,00 kr/kg
- Kartofler · Nemlig2 kg24,00 kr12,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kartofler hos Spar koster 20.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 456 dage. Gennemsnitsprisen for Kartofler hos Spar er 19.15 kr og varierer fra 8.00 kr til 30.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 456 dage har Goma registreret prisdata for Kartofler hos Spar i 395 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 87% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Kartofler været markeret som tilbud 77 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 21% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 456 dage kan vi se følgende mønstre: Kartofler har været på tilbud hos Spar i februar, april, maj, juli, august, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 33 dage mellem hver tilbudsperiode. Kartofler er ofte på tilbud (21% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 36 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.