
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, BYGMALT , humle, sukker og gær.Tilsat farvestof (E150C) og antioxidant (E300)
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- REFSVINDINGE ALE NO · 365discount50 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- REFSVINDINGE ALE NO 16 FL 50 CL 5,7% · SuperBrugsen50 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- ALE NO 16 5,7% · REMA 100050 cl20,00 kr40,00 kr/liter
- Ale No. 16 · Bilka0.5 l20,00 kr40,00 kr/liter
- Ale No. 16 · Føtex0.5 l20,00 kr40,00 kr/liter
- Ale No. 16 5,7% · MENY50 cl24,95 kr49,90 kr/liter
- Ale No. 16 5,7% · Spar50 cl25,00 kr50,00 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Ravnsborg Rød Ale øko · Bilka0.33 l13,25 kr40,15 kr/liter
- Ale · Bilka0.5 l19,95 kr39,90 kr/liter
- Ale · Føtex0.5 l19,95 kr39,90 kr/liter
- ALE NO. 24 5,5% · REMA 100050 cl20,00 kr40,00 kr/liter
- Stepping Stone Blikfang · Bilka0.44 l25,95 kr58,98 kr/liter
- Willemøs Ale 5,2% · MENY50 cl26,95 kr53,90 kr/liter
- Belgian Golden Ale · Bilka0.33 l30,00 kr90,91 kr/liter
- Belgian Golden Ale · Føtex0.33 l31,00 kr93,94 kr/liter
- LA TRAPPE QUADRUPEL 75 CL FL 10% · Kvickly75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- Jacobsen BARBARAS · Nemlig0.75 l36,75 kr49,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
ALE NO 16 5,7% hos REMA 1000 koster 20.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 614 dage. Gennemsnitsprisen for ALE NO 16 5,7% hos REMA 1000 er 19.83 kr og varierer fra 15.00 kr til 20.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 614 dage har Goma registreret prisdata for ALE NO 16 5,7% hos REMA 1000 i 579 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har ALE NO 16 5,7% været markeret som tilbud 13 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 4% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 614 dage kan vi se følgende mønstre: ALE NO 16 5,7% har været på tilbud hos REMA 1000 i maj og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 99 dage mellem hver tilbudsperiode. ALE NO 16 5,7% er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 20 dage siden varen sidst var på tilbud hos REMA 1000, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.