Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi52 kcalFedt0 gSukker0 gProtein0,5 g
| Energi | 214 kJ / 52 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 4,8 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 90,6%
- Protein
- 9,4%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, BYGMALT*, Humle* og gær*. *Økologisk.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Ravnsborg Rød Ale øko · Bilka0.33 l13,25 kr40,15 kr/liter
- Ravnsborg Rød Ale øko · Føtex0.33 l13,25 kr40,15 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- REFSVINDINGE ALE NO · 365discount50 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- REFSVINDINGE ALE NO 16 FL 50 CL 5,7% · SuperBrugsen50 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- Ale · Bilka0.5 l19,95 kr39,90 kr/liter
- Ale · Føtex0.5 l19,95 kr39,90 kr/liter
- ALE NO. 24 5,5% · REMA 100050 cl20,00 kr40,00 kr/liter
- ALE NO 16 5,7% · REMA 100050 cl20,00 kr40,00 kr/liter
- Ale No. 16 · Bilka0.5 l20,00 kr40,00 kr/liter
- Ale No. 16 · Føtex0.5 l20,00 kr40,00 kr/liter
- Ale No. 16 5,7% · MENY50 cl24,95 kr49,90 kr/liter
- Ale No. 16 5,7% · Spar50 cl25,00 kr50,00 kr/liter
- Stepping Stone Blikfang · Bilka0.44 l25,95 kr58,98 kr/liter
- Willemøs Ale 5,2% · MENY50 cl26,95 kr53,90 kr/liter
- Belgian Golden Ale · Bilka0.33 l30,00 kr90,91 kr/liter
- Belgian Golden Ale · Føtex0.33 l31,00 kr93,94 kr/liter
- LA TRAPPE QUADRUPEL 75 CL FL 10% · Kvickly75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- Jacobsen BARBARAS · Nemlig0.75 l36,75 kr49,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Ravnsborg Rød Ale øko hos Bilka koster 13.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. marts 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 555 dage. Gennemsnitsprisen for Ravnsborg Rød Ale øko hos Bilka er 11.55 kr og varierer fra 10.00 kr til 13.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 555 dage har Goma registreret prisdata for Ravnsborg Rød Ale øko hos Bilka i 535 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 96% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Ravnsborg Rød Ale øko været markeret som tilbud 58 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 16% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 555 dage kan vi se følgende mønstre: Ravnsborg Rød Ale øko har været på tilbud hos Bilka i januar, februar, marts, april, maj, juni og juli. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 12 dage. Der går typisk 27 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 85 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.