Føtex
Willemoes
Ale
0.5 l
39,90 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi45 kcal
| Energi | 188 kJ / 45 kcal |
|---|
IngredienserVis mereVis mindre
Kulsyreholdig vand, BYGMALT, farvestof (E150 c) og humle
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Ale · Føtex0.5 l19,95 kr39,90 kr/liter
- Ale · Bilka0.5 l19,95 kr39,90 kr/liter
- Willemøs Ale 5,2% · MENY50 cl26,95 kr53,90 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Ravnsborg Rød Ale øko · Bilka0.33 l13,25 kr40,15 kr/liter
- REFSVINDINGE ALE NO · 365discount50 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- REFSVINDINGE ALE NO 16 FL 50 CL 5,7% · SuperBrugsen50 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- ALE NO. 24 5,5% · REMA 100050 cl20,00 kr40,00 kr/liter
- ALE NO 16 5,7% · REMA 100050 cl20,00 kr40,00 kr/liter
- Ale No. 16 · Bilka0.5 l20,00 kr40,00 kr/liter
- Ale No. 16 · Føtex0.5 l20,00 kr40,00 kr/liter
- Ale No. 16 5,7% · MENY50 cl24,95 kr49,90 kr/liter
- Ale No. 16 5,7% · Spar50 cl25,00 kr50,00 kr/liter
- Stepping Stone Blikfang · Bilka0.44 l25,95 kr58,98 kr/liter
- Belgian Golden Ale · Bilka0.33 l30,00 kr90,91 kr/liter
- Belgian Golden Ale · Føtex0.33 l31,00 kr93,94 kr/liter
- LA TRAPPE QUADRUPEL 75 CL FL 10% · Kvickly75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- Jacobsen BARBARAS · Nemlig0.75 l36,75 kr49,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Ale hos Føtex koster 19.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 4. februar 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 240 dage. Gennemsnitsprisen for Ale hos Føtex er 19.95 kr og varierer fra 19.95 kr til 19.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 240 dage har Goma registreret prisdata for Ale hos Føtex i 240 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 240 prisregistreringer har Ale været markeret som tilbud 10 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 4% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 240 dage kan vi se følgende mønstre: Ale har været på tilbud hos Føtex i marts og april. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 11 dage. Ale er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 179 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex.