
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi47 kcalFedt0,5 gSukker0,5 gProtein0,5 g
| Energi | 0 kJ / 47 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 52,9%
- Kulhydrat
- 23,5%
- Protein
- 23,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, BYGMALT *, HVEDEMALT *, hyldeblomst*, humle* og gær. *=økologisk.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- ØKO FYNSK FORÅR 50CL · 365discount50 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- ØKO ØRBÆK FYNSK FORÅR 50 CL FL 4,8% · SuperBrugsen250 cl18,00 kr7,20 kr/liter
- FYNSK FORÅR 4,8% · REMA 100050 cl20,95 kr41,90 kr/liter
- Ørbæk Fynsk Forår 5% · MENY50 cl23,95 kr47,90 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- KONGENS BRYG 1,7% · REMA 100033 cl5,75 kr17,42 kr/liter
- Carl's Special · Bilka0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Carl's Special · Føtex0.33 l6,00 kr18,18 kr/liter
- Kongens Bryg Prima Mørkt Hvidtøl · Bilka0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Kongens Bryg Prima Mørkt Hvidtøl · Føtex0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- KAISERDOM KELLERBIER 50 CL DS 4,8% · Kvickly50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- KAISERDOM KELLERBIER 50 CL DS 4,8% · SuperBrugsen50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- Carlsberg Nordlyst 2,5% · MENY33 cl8,25 kr25,00 kr/liter
- Carlsberg 1883 · Bilka0.33 l8,50 kr25,76 kr/liter
- Carlsberg 1883 · Føtex0.33 l8,50 kr25,76 kr/liter
- SKOVLYST Ahornbryg · Lidl50 cl10,00 kr20,00 kr/liter
- Kb Juleøl · Min Købmand10,95 kr
- Nordlyst · Bilka0.33 l11,00 kr33,33 kr/liter
- SCHIØTZ MØRK MUMME 44 CL DS 6,5% · Kvickly50 cl11,00 kr22,00 kr/liter
- SCHIØTZ MØRK MUMME 44 CL DS 6,5% · SuperBrugsen50 cl11,00 kr22,00 kr/liter
- Nordlyst · Føtex0.33 l12,00 kr36,36 kr/liter
- Porse Guld · Føtex0.33 l12,50 kr37,88 kr/liter
- Tuborg Grøn Sunsæt · Bilka0.5 l14,95 kr29,90 kr/liter
- Godt Bryg 1859 · Bilka0.5 l16,50 kr33,00 kr/liter
- Dobbelt Øl · Bilka0.5 l16,50 kr33,00 kr/liter
- Godt Bryg 1859 · Føtex0.5 l16,50 kr33,00 kr/liter
- Dobbelt Øl · Føtex0.5 l16,50 kr33,00 kr/liter
- Peroni chill lemon · Nemlig0.33 l16,75 kr50,76 kr/liter
- GUINNESS 4,2% · REMA 100044 cl16,95 kr38,52 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
FYNSK FORÅR 4,8% hos REMA 1000 koster 20.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 614 dage. Gennemsnitsprisen for FYNSK FORÅR 4,8% hos REMA 1000 er 20.52 kr og varierer fra 20.25 kr til 20.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 614 dage har Goma registreret prisdata for FYNSK FORÅR 4,8% hos REMA 1000 i 578 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har FYNSK FORÅR 4,8% aldrig været markeret som tilbud hos REMA 1000.
FYNSK FORÅR 4,8% kan købes hos REMA 1000 til 21 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 128 alternativer tilgængelige på tværs af 13 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.