
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi291 kcalFedt25 gSukker0,5 gProtein13 g
| Energi | 1.207 kJ / 291 kcal |
|---|---|
| Fedt | 25 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 9,5 g |
| Kulhydrat | 3,6 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 2,5 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 77,2%
- Kulhydrat
- 4,9%
- Protein
- 17,8%
IngredienserVis mereVis mindre
Grisekød (67%), vand, spæk, SOJAPROTEIN , kartoffelstivelse, ærtemel, salt, svær, løg, stabilisator (E 451), krydderier, hydrolyseret SOJAPROTEIN , druesukker, krydderiekstrakter, antioxidant (E 301), konserveringsmiddel (E 250), farve (E 120,E 160b(ii)), lammetarm.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- HOTDOG PØLSER · REMA 1000375 g24,95 kr66,53 kr/kg
- Hotdogpølser · Nemlig6 stk24,95 kr4,16 kr/stk
- Hotdogpølser 67% kød · Netto375 g27,95 kr74,53 kr/kg
- Hotdogpølser 67% kød · Bilka375 g28,95 kr77,20 kr/kg
- Hotdogpølser 67% kød · Føtex375 g28,95 kr77,20 kr/kg
- Hotdogpølser, Steff Houlberg · Wolt Market375 g29,00 kr77,33 kr/kg
- HOTDOG PØLSER · REMA 1000375 g29,95 kr79,87 kr/kg
- Steff Hotdog Pølser 375 G · Spar375 g35,95 kr95,87 kr/kg
- Steff-h Hotdog Pølser · Min Købmand375 g36,95 kr98,53 kr/kg
- Steff Hotdog Pølser 375 G · MENY375 g37,95 kr101,20 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Pølsehornspølser 83% kød · Bilka240 g17,50 kr72,92 kr/kg
- Hotdogpølser 77% kød · Bilka0.4 kg19,95 kr49,87 kr/kg
- Hotdogpølser 77% kød · Netto0.4 kg19,95 kr49,87 kr/kg
- HOTDOG PØLSER · REMA 1000500 g24,95 kr49,90 kr/kg
- Fp Hotdog Pølser · MENY500 g24,95 kr49,90 kr/kg
- Hotdogpølser · Nemlig8 stk24,95 kr3,12 kr/stk
- Hotdogpølser 81 % kød · Netto500 g27,95 kr55,90 kr/kg
- Hotdogpølser 80% kød · Føtex440 g30,00 kr68,18 kr/kg
- Fp Hotdog Pølser · Min Købmand500 g34,95 kr69,90 kr/kg
- Hotdogpølser (røde) · Løvbjerg300 g34,99 kr116,63 kr/kg
- Fp Hotdogpølser · Spar500 g38,95 kr77,90 kr/kg
- Hotdogpølser 80% kød · Bilka440 g47,95 kr108,98 kr/kg
- Hotdogpølser (røde) · Nemlig8 stk50,50 kr6,31 kr/stk
- Hotdogpølser 67% kød · Føtex800 g59,00 kr73,75 kr/kg
- Hotdogpølser 67% kød · Bilka800 g64,95 kr81,19 kr/kg
- Hotdogpølser 78% kød · Bilka2000 g99,00 kr49,50 kr/kg
- Pølsehornspølser 83% kød · Bilka2000 g99,00 kr49,50 kr/kg
- Hotdogpølser 80% kød · Bilka1100 g109,95 kr99,95 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
HOTDOG PØLSER hos REMA 1000 koster 24.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 613 dage. Gennemsnitsprisen for HOTDOG PØLSER hos REMA 1000 er 30.09 kr og varierer fra 20.00 kr til 35.15 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 613 dage har Goma registreret prisdata for HOTDOG PØLSER hos REMA 1000 i 580 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 95% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har HOTDOG PØLSER været markeret som tilbud 55 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 15% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 613 dage kan vi se følgende mønstre: HOTDOG PØLSER har været på tilbud hos REMA 1000 i januar, februar, marts, maj, juni, juli, august, september, oktober og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 4 dage. Der går typisk 26 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 6 dage siden varen sidst var på tilbud hos REMA 1000, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.