
MENY
Danish Crown Foods Mærkevarer
Steff Hotdog Pølser 375 G
375 g
101,20 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi291 kcalFedt25 gSukker0,2 gProtein13 g
| Energi | 1.207 kJ / 291 kcal |
|---|---|
| Fedt | 25 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 9,5 g |
| Kulhydrat | 3,6 g |
| - heraf sukkerarter | 0,2 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 2,5 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 77,2%
- Kulhydrat
- 4,9%
- Protein
- 17,8%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Grisekød (67%), vand, spæk, SOJAPROTEIN, kartoffelstivelse, ærtemel, salt, svær, løg, stabilisator (E 451), krydderier, hydrolyseret SOJAPROTEIN, druesukker, krydderiekstrakter, antioxidant (E 301), konserveringsmiddel (E 250), farve (E 120,E 160b(ii)), lammetarm. Allergener EU(2003/89/EC) Indeholder: Soja
Allergener
Soya
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- HOTDOG PØLSER · REMA 1000375 g24,95 kr66,53 kr/kg
- Hotdogpølser · Nemlig6 stk24,95 kr4,16 kr/stk
- Hotdogpølser 67% kød · Netto375 g27,95 kr74,53 kr/kg
- Hotdogpølser 67% kød · Bilka375 g28,95 kr77,20 kr/kg
- Hotdogpølser 67% kød · Føtex375 g28,95 kr77,20 kr/kg
- Hotdogpølser, Steff Houlberg · Wolt Market375 g29,00 kr77,33 kr/kg
- HOTDOG PØLSER · REMA 1000375 g29,95 kr79,87 kr/kg
- Steff Hotdog Pølser 375 G · Spar375 g35,95 kr95,87 kr/kg
- Steff-h Hotdog Pølser · Min Købmand375 g36,95 kr98,53 kr/kg
- Steff Hotdog Pølser 375 G · MENY375 g37,95 kr101,20 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Pølsehornspølser 83% kød · Bilka240 g17,50 kr72,92 kr/kg
- Hotdogpølser 77% kød · Bilka0.4 kg19,95 kr49,87 kr/kg
- Hotdogpølser 77% kød · Netto0.4 kg19,95 kr49,87 kr/kg
- HOTDOG PØLSER · REMA 1000500 g24,95 kr49,90 kr/kg
- Fp Hotdog Pølser · MENY500 g24,95 kr49,90 kr/kg
- Hotdogpølser · Nemlig8 stk24,95 kr3,12 kr/stk
- Hotdogpølser 81 % kød · Netto500 g27,95 kr55,90 kr/kg
- Hotdogpølser 80% kød · Føtex440 g30,00 kr68,18 kr/kg
- Fp Hotdog Pølser · Min Købmand500 g34,95 kr69,90 kr/kg
- Hotdogpølser (røde) · Løvbjerg300 g34,99 kr116,63 kr/kg
- Fp Hotdogpølser · Spar500 g38,95 kr77,90 kr/kg
- Hotdogpølser 80% kød · Bilka440 g47,95 kr108,98 kr/kg
- Hotdogpølser (røde) · Nemlig8 stk50,50 kr6,31 kr/stk
- Hotdogpølser 67% kød · Føtex800 g59,00 kr73,75 kr/kg
- Hotdogpølser 67% kød · Bilka800 g64,95 kr81,19 kr/kg
- Hotdogpølser 78% kød · Bilka2000 g99,00 kr49,50 kr/kg
- Pølsehornspølser 83% kød · Bilka2000 g99,00 kr49,50 kr/kg
- Hotdogpølser 80% kød · Bilka1100 g109,95 kr99,95 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Steff Hotdog Pølser 375 G hos MENY koster 37.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 458 dage. Gennemsnitsprisen for Steff Hotdog Pølser 375 G hos MENY er 33.82 kr og varierer fra 19.95 kr til 37.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 458 dage har Goma registreret prisdata for Steff Hotdog Pølser 375 G hos MENY i 420 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 92% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Steff Hotdog Pølser 375 G været markeret som tilbud 92 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 25% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 458 dage kan vi se følgende mønstre: Steff Hotdog Pølser 375 G har været på tilbud hos MENY i januar, februar, marts, april, maj, juni, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 9 dage. Der går typisk 27 dage mellem hver tilbudsperiode. Steff Hotdog Pølser 375 G er ofte på tilbud (25% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 42 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.