
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi291 kcalFedt25 gSukker0,2 gProtein13 g
| Energi | 1.207 kJ / 291 kcal |
|---|---|
| Fedt | 25 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 9,5 g |
| Kulhydrat | 3,6 g |
| - heraf sukkerarter | 0,2 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 2,5 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 77,2%
- Kulhydrat
- 4,9%
- Protein
- 17,8%
IngredienserVis mereVis mindre
Grisekød (67%), vand, spæk, SOJAPROTEIN, kartoffelstivelse, ærtemel, salt, svær, løg, stabilisator (E451), krydderier, hydrolyseret SOJAPROTEIN, druesukker , krydderiekstrakter, antioxidant (E 301), konserveringsmiddel (E 250), farvestoffer (E120, E160b (ii)), lammetarm. Kogt og røget. Pakket i beskyttende atmosfære.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Hotdogpølser · Nemlig6 stk24,95 kr4,16 kr/stk
- HOTDOG PØLSER · REMA 1000375 g24,95 kr66,53 kr/kg
- Hotdogpølser 67% kød · Netto375 g27,95 kr74,53 kr/kg
- Hotdogpølser 67% kød · Bilka375 g28,95 kr77,20 kr/kg
- Hotdogpølser 67% kød · Føtex375 g28,95 kr77,20 kr/kg
- Hotdogpølser, Steff Houlberg · Wolt Market375 g29,00 kr77,33 kr/kg
- HOTDOG PØLSER · REMA 1000375 g29,95 kr79,87 kr/kg
- Steff Hotdog Pølser 375 G · Spar375 g35,95 kr95,87 kr/kg
- Steff-h Hotdog Pølser · Min Købmand375 g36,95 kr98,53 kr/kg
- Steff Hotdog Pølser 375 G · MENY375 g37,95 kr101,20 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Hotdogpølser 80% kød · Føtex330 g20,00 kr60,61 kr/kg
- Hotdogpølser 78% kød · Bilka500 g25,00 kr50,00 kr/kg
- Hotdogpølser 78% kød · Føtex500 g27,95 kr55,90 kr/kg
- Hotdogpølser 80% kød · Netto385 g29,00 kr75,32 kr/kg
- Hotdogpølser 80% kød · Bilka330 g32,95 kr99,85 kr/kg
- Pølsehornspølser · Nemlig10 stk33,23 kr3,32 kr/stk
- Hotdog-pølser, Langelænder · Wolt Market330 g36,95 kr111,97 kr/kg
- Gøl Hotdog Pølser · MENY440 g49,95 kr113,52 kr/kg
- Gøl Hotdog Pølser · Spar440 g49,95 kr113,52 kr/kg
- Gøl Hotdog Pølser · Min Købmand440 g50,95 kr115,80 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Hotdogpølser hos Nemlig koster 24.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 467 dage. Gennemsnitsprisen for Hotdogpølser hos Nemlig er 29.97 kr og varierer fra 20.97 kr til 35.15 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 467 dage har Goma registreret prisdata for Hotdogpølser hos Nemlig i 457 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 98% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Hotdogpølser været markeret som tilbud 81 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 22% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 467 dage kan vi se følgende mønstre: Hotdogpølser har været på tilbud hos Nemlig i februar, marts, april, maj, juni, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 23 dage mellem hver tilbudsperiode. Hotdogpølser er ofte på tilbud (22% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 25 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.